Artyści wystąpią w sześciu miastach Japonii (Sendai – 16 stycznia, Fukuoka – 18 stycznia, Osaka – 19 stycznia, Tokyo 22 i 23 stycznia, Nagoya – 24 stycznia, Sapporo – 26 stycznia) oraz w stolicy Chin – Pekinie (29 i 30 stycznia).
Każdy z koncertów w Japonii składać się będzie z części recitalowej (podczas której wystąpi najczęściej trzech laureatów z repertuarem chopinowskim) oraz koncertowej (dwóch pozostałych laureatów wykona Koncerty fortepianowe Chopina z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej).
Dwa koncerty w Pekinie są w całości symfoniczne, z udziałem jedynie triumfatorki Konkursu – Julianny Awdiejewej (w Koncercie e moll Fryderyka Chopina). Ponadto Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Antoniego Wita wykona Bajkę Stanisława Moniuszki, V Symfonię e-moll Piotra Czajkowskiego i wymiennie wybór z Tańców węgierskich Johannesa Brahmsa lub Tańców słowiańskich Antonína Dvořáka.
W Pekinie artyści Filharmonii Narodowej wystąpią w Narodowym Centrum Sztuki (29 i 30 stycznia). To jedna z najbardziej oryginalnych sal koncertowych świata. Zbudowana została według projektu francuskiego architekta Paula Andreu z tytanu i szkła w kształcie elipsoidy, zanurzonej i otoczonej sztucznym jeziorem. Położona jest w pobliżu słynnego placu Tiananmen. Mieści w sobie trzy sale (operową, koncertową i teatralną) w sumie na 5.452 miejsc. Pierwszy koncert odbył się w Centrum w grudniu 2007 roku. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej jest pierwszym polskim zespołem, który wystąpi w tym słynnym już w świecie centrum koncertowym.
Ponownie na estradzie Filharmonii Narodowej Orkiestra Symfoniczna pojawi się na koncercie finałowym z laureatami Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego 10 lutego 2011.