Podczas pierwszego z nich, zatytułowanego "Od Mozarta do Piazzolli", melomani usłyszą m.in. utwory Mozarta i Bartoka w wykonaniu Łukasza Kuropaczewskiego (gitara) i Igora Józefowicza (skrzypce). W kolejnym koncercie pt. "Pasja Tanga" zagra i zaśpiewa zespół Machina del Tango, a w ostatnim wystąpi zespół Cantango Berlin.
W antonińskim pałacyku gościł w latach 1826-1829 młody Fryderyk Chopin. Był gościem księcia Antoniego - miłośnika sztuki, kompozytora i wielkiego melomana. Na pewno stworzył tutaj w 1829 r. Poloneza C-dur op. 3 na fortepian i wiolonczelę, a po powrocie do Warszawy dopisał jeszcze Introdukcję.
Według organizatorów, sierpniowy festiwal prezentuje w letnie wieczory wyjątkową muzykę, w wyjątkowym miejscu. Można będzie posłuchać muzyki, śpiewu i recytacji, a nawet obejrzeć tańce w wykonaniu Anny Iberszer i Piotra Woźniaka oraz Debry Ferrari i Emiliano Gimeneza.
W antonińskim pałacyku, odrestaurowanym w latach 70. dzięki zaangażowaniu Jerzego Waldorffa, koncertują często sławy światowej pianistyki. Byli tutaj m.in. Rafał Blechacz, Ivan Monighetti, Paweł Giliłow i Angella Hewitt. Zawsze we wrześniu odbywają się tutaj międzynarodowe festiwale "Chopin w barwach jesieni".
Letni Festiwal zorganizowało Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu - obecny właściciel antonińskiego pałacyku.