W ramach festiwalu odbędzie się pięć koncertów.
W środę zaplanowano koncert adresowany do najmłodszych słuchaczy - "Lutomotywy". Układy rytmiczne i baletowe do "Preludiów tanecznych" oraz improwizacje fortepianowe na tematy utworów Witolda Lutosławskiego wykonają uczennice i absolwentki Wydziału Rytmiki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Anna Lorenc (taniec) i Robert Bondara (choreografia i taniec).
W czwartek odbędzie się koncert "Makrokosmos i Mikrokosmos", podczas którego zabrzmi muzyka Beli Bartoka, Witolda Lutosławskiego i Georga Crumba w wykonaniu zespołu Kwadrofonik.
Koncert, nazwany przez wykonawców "Plamy na Słońcu. El Derwid" zaplanowano na piątek. To projekt specjalnie przygotowany na tę okazję przez artystów Agatę Zubel, Cezarego Duchnowskiego i Andrzeja Bauera oraz Ewę Guziołek-Tubelewicz. W programie koncertu znajdą się nowoczesne opracowania utworów Witolda Lutosławskiego pisanych pod pseudonimem Derwid.
21 czerwca, w sobotę, odbędzie się koncert "Muzyczna Klasa BGŻ" - Bank Gospodarki Żywnościowej objął patronatem najzdolniejszych uczniów jednej ze szkół muzycznych w kraju. Organizatorzy festiwalu postanowili przedstawić zdolną młodzież z tej właśnie wybranej szkoły - Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II
stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.
Na finał festiwalu zaplanowano koncert Lutosławski Youth Orchestra - zespołu założonego w 2005 roku i składającego się z młodych muzyków z Francji, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Polski. Orkiestrę poprowadzi Andrey Boreyko, a solistką będzie jedna z najbardziej utalentowanych polskich skrzypaczek najmłodszego pokolenia, Agata Szymczewska. Publiczność usłyszy Łańcuch III na orkiestrę, Partitę na skrzypce i orkiestrę, Koncert na orkiestrę Lutosławskiego.