Pierwszą profesjonalną formacją, z która związał się artysta był Duet 46 z Aleksandrem Koreckim. Następne to m.in. Strajk 80, Free Corporation i Green Revolution Wojciecha Konikiewicza.
Od 1992 roku Zduniak współpracował m.in. z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem im. Stanisława Jaracza w Łodzi, warszawskim Teatrem Studio, chorzowskim Teatrem Rozrywki i Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Najważniejszą formacją artystyczną Zduniaka w ostatnich latach była grupa Labirynt. Razem z nim i ze skrzypkiem Henrykiem Gembalskim to jazzowe trio współtworzył w 1994 roku częstochowianin Krzysztof Majchrzak. W 1997 r. do składu Labiryntu dołączył amerykański saksofonista z Dallas Tom Berenger.
Trasę koncertową z Tomem Berengerem zakończyło nagranie płyty "Labirynt", wydanej w USA w 1999 roku. Kolejna płyta powstała na przełomie 2004 i 2005 r. - została nagrana w Lyonie w znanym studiu Le Cadran. W 2007 roku zespół wydał kolejny krążek "Motion Tissue".
Z Radosławem Nowakowskim i innymi instrumentalistami Zduniak współtworzył Orkiestrę Świętokrzyską, której muzyka łączyła jazz i motywy ludowe. Jesienią 2008 roku ukazała się płyta "Opowieści znad Kamiennej", którą artysta nagrał z gitarzystą Andrzejem Chochołem.
W ostatnich latach Zduniak współpracował również z sekstetem Stanisława Soyki.
Dorobek artystyczny perkusisty liczy ok. 30 różnych pod względem stylistycznym płyt. Koncertował m.in. w USA, we Włoszech, Francji, Rosji, w Niemczech i na Węgrzech. Brał udział m.in. w festiwalu Jazz Jamboree i wrocławskim Jazz nad Odrą.
Muzyk Włodzimierz Kiniorski, który współpracował ze Zduniakiem w rozmowie z PAP określił artystę jako "giganta barowego i freejazzowego" grania, który kochał perkusję. Zduniak ćwiczył grę na tym instrumencie kilkanaście godzin dziennie, a krótko przed śmiercią skończył studia perkusyjne na Wydziale Jazzu i Muzyki
Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.