Tegoroczny festiwal otworzy pokaz "Tyle co nic" w reżyserii Grzegorza Dębowskiego - absolwenta wydziału reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi - oraz spotkanie z twórcami filmu, nagrodzonego Orłem Polskiej Akademii Filmowej w kategorii "odkrycie roku", laureata 6 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
"Zaprezentujemy wam 4 filmowe bloki, łącznie ponad 400 minut na wielkim ekranie" - zapowiadają organizatorzy imprezy. Na ekranie kina Iluzjon - czytamy w opisie wydarzenia - pokazane zostaną "najnowsze filmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, fabularne, dokumentalne i animowane, rok produkcji 2023, docenione na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach". "Bo musicie wiedzieć, że w ubiegłym roku pokazaliśmy nasze filmy na ponad 280 festiwalach, z których wróciliśmy z ponad 110 nagrodami" - podano. Zaplanowano także pokazy specjalne filmów "Room 404" (reż. Elysa Wendi i Lee Wai Shing) i "An Orange from Jaffa" (reż. Mohammed Almughanni).
Warszawscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in. film "Krokodyl" Dawida Bodzaka, pokazywany w sekcji "Semaine de la Critique" festiwalu Cannes, krótkometrażowy "Warszawa, Holandia" Ming-Wei Chianga - nagrodzony podczas festiwalu w Gdyni, "Być kimś" w reżyserii Michała Toczka, zdobywcę "Złotego Lajkonika" Krakowskiego Festiwalu Filmowego czy dokument "Garstka ziemi" Izabeli Zubryckiej, prezentowany w konkursie San Sebastian IFF. Festiwal organizowany jest w Warszawie od 2003 r. Jego założeniem jest promocja Szkoły Filmowej w Łodzi oraz młodych artystów, kształcących się w słynnej uczelni, a także zetknięcie ich z oceną szerokiej publiczności i krytyków.
Szczegółowy program projekcji 17. Przeglądu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi dostępny jest na stronie internetowej filmschool.lodz.pl.