Artyści z Azji zdobyli też nagrodę publiczności.
Oprócz najlepszego spektaklu jury przyznało też nagrody w kategoriach: reżyseria (Jacek Głomb z Teatru Modrzejewskiej z Legnicy za spektakl "Otello"), najlepsza rola kobieca (Ewa Galusińska, odtwórczyni roli Desdemony w "Otello" Teatru Modrzejewskiej z Legnicy) oraz najlepsza rola męska (Anna Mele za tytułową rolę w spektaklu "Lear" Teatru Awara z Turkmenistanu).
Nagroda specjalna jury za oryginalność interpretacji przypadła Teatrul National Craiova z Rumunii za przedstawienie "Wieczór Trzech Króli".
Spektakle oceniało jury w składzie: prof. Russell Jackson (przewodniczący jury) z Uniwersytetu Birmingham, wieloletni sekretarz i dyrektor Instytutu Szekspirowskiego w Stratfordzie; dr Valentina Riapołowa z Instytutu Sztuki Rosyjskiej Akademii Nauk i
Ministerstwa Kultury w Moskwie; aktorka Teresa Budzisz- Krzyżanowska; dyrektor departamentu kultury, sportu i turystyki Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Władysław Zawistowski oraz konsultant artystyczny festiwalu i krytyk
teatralny Andrzej Żurowski.
Na trwającym od 2 sierpnia festiwalu wystąpiło 14 teatrów z 9 krajów.
W trakcie imprezy doszło do spotkania założycielskiego Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich (ESFS). Celem organizacji będzie m.in. współpraca artystyczna, techniczna i finansowa; wymiana informacji oraz projektów związanych z twórczością Szekspira. Zrzeszenie zostanie zarejestrowane w Polsce oraz w Brukseli. Pierwszym przewodniczącym ESFS został prof. Jerzy Limon, prezes Fundacji Theatrum Gedanense, organizującej Festiwal Szekspirowski w Gdańsku.