Stuhra nominowano do nagrody za rolę w filmie "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej, Żurka - za rolę w "Małej Moskwie" Waldemara Krzystka, Pawlickiego - za rolę w "Drzazgach" Macieja Pieprzycy, Maćkowiaka - za rolę w "Senności" Magdaleny Piekorz, a Buczkowską - za rolę w filmie "0_1_0" Piotra Łazarkiewicza.
Gala wręczenia tegorocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego odbędzie 8 grudnia w Warszawie.
Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest przyznawana młodym polskim aktorom, którzy ukończyli nie więcej niż 35 lat, za ich role filmowe z ostatniego sezonu. Po raz pierwszy wręczono ją w 1969 r.
Najpierw nagrodę tę przyznawał nieistniejący już magazyn "Ekran". W 1995 r. przyznawanie nagrody zawieszono. Od 2005 r. przyznaje ją Fundacja Kino, wydawca miesięcznika "Kino".
Pierwszym laureatem tej nagrody był Daniel Olbrychski. Wśród kolejnych znaleźli się m.in. Marian Opania, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krystyna Janda, Marcin Dorociński, Kinga Preis i Sonia Bohosiewicz.
Patron nagrody Zbigniew Cybulski jest uznawany za ikonę polskiego kina. Grał postaci zagubione i rozdarte wewnętrznie. Ze względu na styl aktorskiej gry oraz oryginalny, nieco buntowniczy styl życia był nazywany polskim Jamesem Deanem.
Najsłynniejszą kreacją filmową Cybulskiego jest rola Maćka Chełmickiego w "Popiele i diamencie" (1958) Andrzeja Wajdy. Cybulski zagrał też m.in. w "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna (1960), "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa (1964) i "Salcie" Tadeusza Konwickiego (1965).
Zginął tragicznie 8 stycznia 1967 r. we Wrocławiu, wracając z planu zdjęciowego do filmu "Morderca zostawia ślad" w reż. Aleksandra Ścibora-Rylskiego. Zginął pod kołami ekspresu, do którego próbował wskoczyć na wrocławskim dworcu kolejowym. Miał 39 lat.