Nagrody wręczono w dziesięciu kategoriach już po raz 24.
Lech Wałęsa odebrał Wiktora w kategorii najpopularniejszy polityk roku z rąk byłego premiera Jerzego Buzka. "Jako polityk jestem dzisiaj prawie na końcu. Gdybym chciał o tym mówić, trwałoby to za długo, więc do zobaczenia w innym miejscu i o innym czasie" - powiedział Wałęsa.
Tomasz Lis otrzymał Wiktora w kategorii najwyżej ceniony komentator i publicysta. Jest on laureatem ośmiu Wiktorów, w tym Super Wiktora 2006.
"Dziękuję żonie za to, że pokazała, jaki jest sens dziennikarstwa: mówić prawdę, a nie kłamać na rozkaz" - powiedział Lis, którego żona Hanna Lis pod koniec kwietnia straciła pracę za - jak poinformowano w komunikacie - naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, gdyż zmieniła treść komunikatu nadanego w
programie.
Kierowca wyścigowy Robert Kubica wyprzedził innych nominowanych w kategorii najpopularniejszy sportowiec. Szansę na tę nagrodę mieli też: Tomasz Adamek, Jakub Błaszczykowski, Tomasz Majewski oraz Adam Małysz.
Piotr Fronczewski został laureatem w kategorii najpopularniejszy aktor telewizyjny. Pokonał: Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Karolaka, Cezarego Żaka oraz Martę Żmudę Trzebiatowską. Wiktora w kategorii gwiazda piosenki i estrady otrzymał pianista Waldemar Malicki, pokonując m.in. Krzysztofa Daukszewicza i Edytę Górniak.
Dziennikarz telewizyjny Piotr Kraśko otrzymał Wiktora 2008 dla najpopularniejszego prezentera telewizyjnego. W tej samej kategorii nominowani byli także: Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz i Kinga Rusin.
W styczniu dziennikarz telewizyjny, Kamil Durczok, zrezygnował z nominacji w tej kategorii. Jako powód rezygnacji podał fakt, iż został nominowany w jednej kategorii z Katarzyną Cichopek. Zapewnił, że docenia dorobek aktorski Cichopek, jednak "po prostu z szacunku dla swojego dorobku nie chce stawać w jednym rzędzie z osobami, które zawodowo zajmują się czymś zupełnie innym niż on sam".
Dziennikarz telewizyjny Jarosław Kuźniar otrzymał Wiktora 2008 w kategorii największe odkrycie telewizyjne roku.
Wiktora publiczności z rąk piosenkarki Ireny Santor odebrał gospodarz programu "Jaka to melodia?" Robert Janowski.
Jako osobowość telewizyjną nagrodzono aktorkę Annę Dymną. Nominowani byli także: Tomasz Lis, Szymon Majewski, Cezary Pazura oraz Justyna Pochanke. Laureat w kategorii twórca najlepszego programu telewizyjnego to Wojciech Iwański, odpowiedzialny za programy "Taniec z gwiazdami" i "Mam talent".
Super Wiktory za całokształt osiągnięć otrzymali aktor filmowy i teatralny Franciszek Pieczka oraz autorka programu "Sprawa dla reportera" Elżbieta Jaworowicz. Pieczka powiedział, że jest zakłopotany, ponieważ nagroda Wiktora to podsumowanie pewnego okresu działalności, a on "nie zamierza kończyć". "Chętnie bym
sobie jeszcze powiktorował" - zażartował.
Super Wiktor Specjalny trafił do metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. "Przede wszystkim chciałbym podziękować temu, któremu towarzyszyłem przez 39 lat, czyli Karolowi Wojtyle. Byłem zawsze w jego cieniu i zawsze go sobie ceniłem. Teraz go czuję, wiem, że jest przy mnie" - podkreślił Dziwisz. Dodał, że ze strony kapituły Wiktorów nagrodzenie przedstawiciela Kościoła "to odwaga", która świadczy o tolerancji.
Galę ubarwiły występy Ireny Santor, która zaśpiewała nową wersję piosenki "Powrócisz tu", i 11-letniej Klaudii Kulawik znanej z programu "Mam talent".
Wiktory są nagrodami przyznawanymi od 1985 roku i honorują wybitne osobowości małego ekranu. Kandydatów typują członkowie Telewizyjnej Akademii Wiktorów, składającej się z laureatów dotychczasowych edycji.