Zdjęcia do obrazu kręcone są głównie w tarnowskiej dzielnicy Mościce: w przemysłowych plenerach i wnętrzach Zakładów Azotowych oraz na tamtejszym dworcu kolejowym.
"Scenariusz zawiera elementy fantastyki i kina katastroficznego, ale nie te znane z kina czy telewizji. Jeśli chodzi o klimat, to na pewno inspirowały nas Trzy kobiety Altmana i Taorema Passoliniego" - wyjaśnia artysta. Autorami scenariusza do filmu, którego roboczy tytuł "Love Supreme" został zaczerpnięty z legendarnej płyty Johna Coltrane'a, są Wilhelm Sasnal oraz jego żona Anna.
Malarz podkreśla, że wybranie do filmu tarnowskiej dzielnicy Mościce było dla niego oczywiste, bo tam się wychował. "Uważam, że jest tu wielki potencjał" - ocenił.
Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera filmu Sasnala, ani czy trafi on do szerokiej dystrybucji. Malarz planuje pokazywać go na specjalnym pokazach.
Wilhelm Sasnal (ur. w 1972 roku w Tarnowie) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy na świecie. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki w Krakowie (1992-1994), a następnie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1994-1999), gdzie uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof.
Leszka Misiaka. Pod koniec lat 90. był członkiem grupy "Ładnie".
W 1999 r. został laureatem Grand Prix 34. Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa "Bielska Jesień". W 2006 roku otrzymał prestiżową europejską nagrodę im. Vincenta van Gogha. W tym samym roku znalazł się na liście 100 najważniejszych młodych artystów świata magazynu "Flash Art".
Sasnal jest jednym z niewielu polskich artystów, których prace znajdują się w najważniejszych galeriach świata m.in. w Tate Modern w Londynie, Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.