Jest to jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Europie.
Jak powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej Ewa Wycichowska, dyrektor artystyczny i naczelny warsztatów, wezmą w nich udział uczestnicy z całego świata, m.in. z Brazylii, Francji, Irlandii, Malezji, Portugalii i Szwajcarii. Zajęciami pokieruje 57 pedagogów - nauczycieli technik tańca.
W tegorocznym programie obejmującym klasyczne i nowoczesne style tańca pojawią się nowości, m.in. afro butoh, contemporary butoh, flamenco jazz, house, krumping, latino jazz oraz popping.
Jak twierdzą organizatorzy, w kursach tanecznych może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i stopień przygotowania ruchowego. Uczestnicy mają do wyboru jeden z trzech poziomów zaawansowania: od początkującego do najbardziej zaawansowanego.
Poza typowymi zajęciami warsztatowymi na uczestników czekają pokazy mistrzowskie, wystawy fotografii oraz tematyczne wieczory taneczne w poznańskich klubach.
Tegoroczne warsztaty są jubileuszowe. Jak powiedziała Ewa Wycichowska, uczestnicy spotkań bardzo często przyjeżdżają do Poznania wiele lat z rzędu. "Przez 15 lat staraliśmy się w tych trudnych warunkach stworzyć takie możliwości, aby uczestnicy warsztatów do nas wracali i okazuje się, że wracają. Chcą brać udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które energetyzuje zarówno ich, jak i nas" - zaznaczyła Wycichowska.
Warsztatom towarzyszyć będzie V Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Wystąpi 12 grup, m.in. z Izraela, Hiszpanii, Francji, Węgier, Szwecji, Słowenii, Polski i Japonii.