ON AIR
od 13:00 Czas przyszły zaprasza: Magdalena Juszczyk

Międzynarodowy konkurs na dramat współczesny „Rozmawiając ponad granicami”

Do 15 maja 2016 r. można nadsyłać prace na międzynarodowy konkurs „Rozmawiając ponad granicami”. Autor najlepszego dramatu współczesnego otrzyma 3,5 tys. euro.

Jak poinformowała w czwartek PAP Anna Szczygieł z Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF), konkurs odbywa się od 10 lat w krajach Europy Wschodniej i należy do najważniejszych w tym regionie. Edycja 2015/2016 odbędzie się w Polsce.

Publiczna prezentacja najlepszego tekstu nastąpi podczas ogłoszenia wyników konkursu, w czerwcu 2016 r. w Norymberdze. Zwycięski dramat zostanie przetłumaczony na język niemiecki i wystawiony w Państwowym Teatrze w Norymberdze w sezonie 2016/2017.

Druga nagroda pieniężna wynosi 2 tys. euro, a trzecia 1 tys. euro.

W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w Polsce, mające polskie obywatelstwo lub mieszkające tu co najmniej 15 lat.

Wszystkie nadesłane dramaty muszą być napisane w języku polskim. Do oryginalnego utworu należy dołączyć robocze tłumaczenie sztuki na język niemiecki lub angielski, które umożliwi zagranicznym jurorom zapoznanie się z tekstem.

Niepublikowane i niegrane wcześniej utwory mają dotyczyć doświadczeń życiowych w czasach przemian społecznych. Sztuka powinna być przeznaczona dla maksymalnie pięciorga wykonawców i wypełnić samodzielnie program pełnego spektaklu teatralnego (minimum 70 minut).

Utwory, wraz z innymi niezbędnymi dokumentami, należy przesłać w kopertach z dopiskiem „Drama Contest” na adres: Christian Papke, Staatstheater Nuernberg , Richard-Wagner-Platz 2, 90443 Nuernberg, Niemcy. Mogą być także przesłane na adres mailowy: christian.papke@staatstheater-nuernberg.de.

Dodatkowe informacje o konkursie znajdują się na stronie https://www.staatstheater-nuernberg.de w zakładce Wettbewerbe.

Międzynarodowy konkurs na dramat współczesny „Rozmawiając ponad granicami” ("Talking about borders") organizuje Państwowy Teatr w Norymberdze. Współorganizatorem tegorocznej edycji są m.in.: KBF - operator programu Kraków–Miasto Literatury UNESCO, Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Stowarzyszenie Dramatopisarzy i Dramaturgów Polskich, Festiwal Boska Komedia oraz miasto Kraków.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic