Już w Wielki Piątek po godz. 17:00 rozmowa Małgorzaty Bugaj z dominikaninem, ojcem Jackiem Szymczakiem o przeżywaniu Drogi Krzyżowej i duchowym przygotowaniu do Świąt w kwarantannie.
A wieczorem (od godz. 21:00) do wspólnego słuchania „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego zaprasza Jowita Dziedzic-Golec. Partie wokalne w tym nagraniu wykonują: Sonya Yoncheva i Karine Deshyes a artystkom towarzyszy Ensemble Amarillis pod dyrekcją Héloďse Gaillard i Violaine Cochard.
W sobotę przed południem coś dla tych, którzy muszą spędzić Wielkanoc w domu.
Najpierw o godz.9:00 spotkanie ze „Sztuką – z widokiem z okna”, czyli opowieść o malarzach, którzy siedząc w domach czy pracowniach malowali to, co widzieli za oknem.
Np. Wyspiański malował Kopiec Kościuszki, a Malczewski, Cezanne czy Van Gogh wspaniałe pejzaże… Zaprasza Marta Kubala.
Następnie od godziny 13:00 przykłady na zabicie wolnego czasu zaczerpnięte ze słynnych filmów czy wybranych scen filmowych zaprezentuje Natalia Grzeszczyk. To będzie poradnik na podstawie takich tytułów jak „Kevin sam w domu”, „Jumanji” czy „Rodzina Addamsów”. Porady ilustrowane oczywiście muzyką z tych filmów.
Popołudnie (od godz.17:00) to opowieści Dariusza Stańczuka o słynnych pustelnikach, pustelniach i innych miejscach odosobnienia, do których ludzie nie zawsze trafiali z własnej woli.
Wieczorem w cyklu „Muzyka spod igły” posłuchamy zaś słynnego „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu orkiestry Musica Aeterna i chóru The New Siberian Singers pod batutą greckiego dyrygenta Teodora Currentzisa. Poleca Wojciech Padjas.
W świąteczne niedzielne przedpołudnie (godz.10:00) Artur Andrus zaprasza na „Piosanki”, czyli przegląd piosenek, które mogą kojarzyć się z pisankami. Gośćmi programu – oczywiście za pośrednictwem telefonu – będą: Alicja Majewska, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Adam Nowak, Andrzej Poniedzielski, Staszek Sojka i Jacek Wójcicki.
W porze świątecznego obiadu (od 13:00) w RMF Classic spotkanie Urszuli Urzędowskiej z Wiką Filipowicz, autorką książki „Wielka historia od kuchni”. Będą to opowieści o kulinarnych upodobaniach słynnych władców – czyli np. o ulubionych trunkach królowej Jadwigi, owocach, których nie cierpiał Jagiełło czy o sposobie podawania warzyw na stole królowej Elżbiety II.
Popołudnie to także wielkanocne opowieści Marka Tomalika i innych podróżników o świętach na Tasmanii oraz wspomnienia przyjaciół o Agnieszce Osieckiej, zebrane w wydanej niedawno książce - „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”. W programie także dużo piosenek z tekstami poetki.
Dzień zakończymy wyjątkowym wydaniem „Operowej Niedzieli”, w której nawiążemy do koncertu, jaki włoski tenor Andrea Bocelli zaśpiewa właśnie w niedzielę w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie. Posłuchamy wspólnie albumu „Si”. Zaprasza Jowita Dziedzic-Golec.
W poniedziałek przed południem (od 10:00) przypomnimy rozmowę Dariusza Stańczuka z Krzysztofem Pendereckim, zarejestrowaną podczas spaceru po słynnym ogrodzie zmarłego niedawno kompozytora. Historie drzew i krzewów arboretum w Lusławicach, splecione z opowieściami o muzyce, przypomną jak ważną rolę w życiu wybitnego Artysty odgrywała natura.
Tuż po tej rozmowie program specjalny z Waszyngtonu (od 13:00), skąd korespondentka RMF Classic Lidia Krawczuk opowie o sytuacji, w jakiej Amerykanie zmuszeni są spędzać obecne Święta Wielkanocne.
Poniedziałkowy wieczór od godz.17:00 upłynie pod hasłem „Jest nadzieja w Was”. To program dedykowany wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, którzy w te dni walczą o życie i zdrowie pacjentów – i to nie tylko tych dotkniętych chorobą COVID-19. To będą muzyczne dedykacje od znanych artystów a także od słuchaczy stacji. W repertuarze tego wieczoru znajdą się największe przeboje muzyki filmowej, a także muzyka z filmów opowiadających o lekarzach i medycynie. Gospodynią programu będzie Jadwiga Polus.
ZAPRASZAMY!