Zespół RMF Classic zyskało uznanie jako pierwsze radio w Polsce, które z sukcesem utrzymuje się na komercyjnym rynku medialnym, promując ambitną muzykę – tak klasyczną, operową, jak i filmową. Łącząc to z odpowiednio dobranymi informacjami stacja, odbierana w 12 miastach kraju, każdego tygodnia gromadzi przed odbiornikami 2,3 mln słuchaczy.
Podczas gali nagrodzono również: Leopolda Kozłowskiego w dziedzinie kultury (muzyka, kompozytora muzyki filmowej i piosenek, którego autorytet w dziedzinie muzyki klezmerskiej wykroczył znacznie poza Polskę) oraz prof. Janusza Skalskiego w dziedzinie nauki (chirurga dziecięcego i kardiochirurga, dyrektora Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Collegium Medicum UJ, autora blisko 300 prac naukowych, także podręcznika "Kardiochirurgia dziecięca"; w grudniu ub.r. zespół pod kierownictwem prof. Skalskiego wszczepił sztuczną komorę serca 13-miesięcznej dziewczynce, była to pierwsza w Polsce operacja tego typu u tak małego dziecka).
Po raz pierwszy przyznana została nagroda Grand Prix – z grona dotychczasowych laureatów kapituła obdarzyła nią wybitnego socjologa prof. Piotra Sztompkę, kierownika Zakładu Socjologii Teoretycznej Wydziału Filozoficznego UJ.
Galę otworzył Paweł Dangel, prezes Zarządu TU Allianz Polska SA i TU Allianz Życie Polska SA, oraz Janina Lichota, dyrektor Oddziału Allianz w Krakowie, główny organizator konkursu.
Grupa Allianz Polska od początku swej działalności, czyli od roku 1997, wspiera ważne inicjatywy społeczne i kulturalne, angażując się aktywnie w różnorodne wydarzenia kulturalne. Allianz sponsoruje przedstawienia teatralne i nagrody dla aktorów i reżyserów scen warszawskich, jest mecenasem Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, uczestniczy w realizacji wystaw w warszawskich galeriach i w wydaniu cennych dzieł literackich. Różnorodność tych przedsięwzięć nie jest przypadkowa. Firma stara się bowiem wspierać cenne inicjatywy społeczne, które przyczyniają się do uszlachetniania rzeczywistości. Wobec takiej postawy, nie dziwi fakt, że wśród inicjatyw podejmowanych przez Allianz Polska znalazł się Konkurs Krakowskie Nagrody Allianz Kultura – Nauka – Media. Dziesięć lat temu konkurs Nagrody Allianz organizowany był lokalnie w kilku miastach Polski. Do dziś przetrwał tylko w Krakowie. Już po raz dziesiąty wybitne osobistości krakowskiego środowiska twórczego zostały uhonorowane za rozwój szeroko pojętej kultury lokalnej, popularyzację nauki oraz za dokonania w dziedzinie mediów. Z okazji jubileuszu Konkursu przyznano także Grand Prix, będące wyróżnieniem za osiągnięcia, które nie miały charakteru działań krótkotrwałych, lecz są wynikiem pracy ostatnich kilku lat.