Koncerty odbywać się będą w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Bydgoszczy, Szczecinie i Łodzi.
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
Przez 9 lat stał się miejscem spotkań wybitnych muzyków ze wszystkich kontynentów.
Nadrzędnym celem Festiwalu, obok propagowania w Polsce kultury wysokiej, jest wpływ na pozytywne kształtowanie wizerunku Polski jako kraju aktywnego i atrakcyjnego artystycznie.
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena stanowi merytoryczną całość z Międzynarodowym Sympozjum Muzykologicznym, prowadzonym przez wybitnego polskiego muzykologa prof. Mieczysława Tomaszewskiego oraz z odbywającą się w Bibliotece Jagiellońskiej Wystawą Manuskryptów i jako taki jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem na świecie. Wystawa towarzyszy festiwalowi od pierwszej edycji i prezentuje bezcenne autografy wielkich kompozytorów, m.in.: Bacha, Beethovena, Brahmsa, Chopina, Haydna, Mozarta, Schumanna i Szymanowskiego.
Ważnym elementem Festiwalu jest także promocja najzdolniejszych młodych polskich muzyków. W 2005 roku powołana została Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, złożona z wybitnych polskich instrumentalistów młodego pokolenia i wpisująca się w krajobraz Akademii Beethovenowskiej - przyszłego projektu kursów mistrzowskich prowadzonych przez festiwalowych gości, najlepszych światowych śpiewaków i instrumentalistów, mających na celu pomoc artystyczną i dydaktyczną najbardziej utalentowanym młodym muzykom.
Znak rozpoznawczy Festiwalu to także pięknie wydane książki programowe w języku polskim i angielskim, zawierające informacje repertuarowe, biogramy artystów, eseje o prezentowanych utworach i wykaz autografów prezentowanych na wystawie. Swoistą wizytówkę stanowią także wyrafinowane projekty plakatów i okładek programów koncertów. Do tej pory autorami grafik byli: Modulus Studio, Ryszard Horowitz, Rafał Olbiński, Stasys Eidregevieius, Wojciech Siudmak, Grzegorz Stec, Witold Siemaszkiewicz, Andy Warhol, Andrzej Pągowski i Marianna Sztyma.