W Wielki Czwartek (13 kwietnia) będzie można usłyszeć jedno z najpiękniejszych oratoriów – La passione di Gesù Cristo Signor Nostro Antonio Caldary, włoskiego mistrza związanego z Wenecją, Mantuą i Rzymem. Jako soliści wystąpią wybitni wokaliści włoscy, m.in.: Maria Grazia Schiavo i Sonia Prina. Towarzyszyć im będzie najbardziej utytułowany polski zespół grający na instrumentach historycznych – Arte dei Suonatori, który wystąpi w międzynarodowym składzie pod dyrekcją Antonio Florio, dyrektora artystycznego zespołu La Cappella de’Turchini.
W Wielki Piątek (14 kwietnia) jeden z najznakomitszych na świecie wykonawców muzyki dawnej – Europa Galante pod dyrekcją Fabio Biondiego i z solistami – Robertą Invernizzi, Lucią Cirillo i Carlo Allemano, przedstawi po raz pierwszy w Polsce oratorium Gesù sotto il peso della croce Gian Francesco de Majo, zwanego Ciccio – reprezentanta szkoły neapolitańskiej, uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców włoskiej opera seria w II połowie XVIII wieku.
W Wielką Sobotę (15 kwietnia) wystąpi utalentowany zespół francuski – Doulce Mémoire, który po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się w programie z muzyką hiszpańskiego przedstawiciela renesansu – Cristóbala de Moralesa. Artyści wykonają przeznaczone na Wielką Sobotę lamentacje – Office des Ténèbres. Koncert, będący jedynym w swoim rodzaju misterium, zorganizowany zostanie w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce.
Tego samego dnia na płycie Rynku Głównego odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, przedstawienie stanowiące połączenie muzyki i teatru, nawiązujące do średniowiecznych tradycji. Reżyserem widowiska będzie Bolesław Pawica. Libretto przygotuje Roman Kołakowski, a muzykę napisze Hadrian Filip Tabęcki.
W Niedzielę Wielkanocną (16 kwietnia) recital klawesynowy zamknie trzyletni projekt zakładający prezentację kompletów suit Jana Sebastiana Bacha. Po wyśmienitych koncertach Pietra Wispelweya (6 suit wiolonczelowych) i Richarda Egarra (6 suit angielskich) w prezentacji 6 suit francuskich wystąpi, uważany za czołowego klawesynistę na świecie, Francuz – Pierre Hantaï.
W Poniedziałek Wielkanocny (17 kwietnia) wystąpi ponownie dyrygent Antonio Florio z kierowanym przez niego na co dzień zespołem La Cappella de’Turchini z Neapolu, uważanym za najważniejszego przedstawiciela wykonawstwa historycznego we Włoszech. Wraz z sopranistką Marią Grazią Schiavo artyści zaprezentują motety i koncerty Antonio Vivaldiego.