Organizatorem imprezy jest tradycyjnie Filharmonia im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.
Według kierowniczki Biura Koncertowego, Marty Gregorowicz największym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu będzie koncert inauguracyjny, w którym wystąpi Orkiestra Sinfonietta Cracovia wraz z pochodzącą z Rumunii, a reprezentującą Włochy, mezzosopranistką Carmen Oprisanu.
Na szczególną uwagę zasługuje także recital Konstantego Andrzeja Kulki i koncert Kwintetu Warszawskiego z Waldemarem Malickim. Atrakcją będzie też koncert muzyki Witolda Lutosławskiego w awangardowej aranżacji, którą zaprezentują grający wspólnie w projekcie o nazwie "Lutosphere" wiolonczelista Andrzej Bauer,
pianista Leszek Możdżer i muzyk wywodzący się z młodej sceny klubowej DJ m.bunio.s.
W trakcie festiwalu melomanii wysłuchają łącznie dziesięciu koncertów, w wykonaniu artystów z Polski, Rosji, USA, Szwajcarii i Włoch. Zaprezentują się m.in. soliści, orkiestry, chór.
Obok kompozytorów barokowych m.in. Jana Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, zabrzmią też utwory klasyków i romantyków: Wolfganga
Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, Fryderyka Chopina, Johanna Brahmsa, oraz późniejszych twórców Feliksa Nowowiejskiego i Dymitra Szostakowicza.
Niemal wszystkie koncerty tegorocznej imprezy odbędą się w sali balowej łańcuckiego zamku. Jedynie koncert finałowy zabrzmi w rzeszowskiej katedrze.
Organizatorem Festiwalu, jednego z najstarszych i najbardziej znanych w Polsce, od początku jest Państwowa Filharmonia im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Pierwsze łańcuckie spotkania z muzyką poważną odbyły się w 1961. Impreza pod nazwą Dni Muzyki Kameralnej odbyła się w dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich - w łańcuckim zamku. Koncerty festiwalowe odbywają się tam do dziś.
Dyrektorem Festiwalu jest Wergiliusz Gołąbek, szef Rzeszowskiej Filharmonii.