Gościem specjalnym przeglądu będzie Roberto Colavalle z Watykanu, kantor z Kaplicy Sykstyńskiej, który - podobnie jak przed rokiem podczas uroczystości pogrzebowych Ojca Świętego - zaśpiewa Litanię do Wszystkich Świętych.
Tegoroczny przegląd rozpocznie 31 marca łotewska Schola Cantorum z Rygi, która wykona m.in. gregoriańskie, benewentyńskie i polifoniczne śpiewy żałobne, powstałe na potrzeby liturgii w okresie średniowiecza oraz wczesnego renesansu. Schola Cantorum Riga powstała w 1995 roku z inicjatywy Guntarsa Pranisa,
kierownika artystycznego zespołu, a jednocześnie kantora ryskiej katedry i wykładowcy tamtejszej Akademii Muzycznej.
W drugim dniu festiwalu, 1 kwietnia, wystąpi niemiecka dwunastoosobowa grupa wokalna Ensemble Officium z Heidelbergu, działająca od 1999 roku. Zaśpiewa ona nocną modlitwę brewiarzową "zmarłych" i wykona pieśni zaczerpnięte z rękopisów pochodzących z X wieku, odnalezionych w szwajcarskim klasztorze St. Gallen.
W pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia, wystąpią Bornus Consort z Warszawy i Schola Gregoriana Silesiensis z Wrocławia, prezentując wczesnorenesansową Missa Requiem Johannesa Ockeghema - najstarszą ze znanych polifonicznych mszy żałobnych. W uroczystej mszy świętej w intencji Jana Pawła II, którą odprawi biskup płocki Stanisław Wielgus, uczestniczyć będzie 36-letni Roberto Colavalle, kantor z watykańskiej Kaplicy Sykstyńskiej.