W spektaklu wyreżyserowanym przez Wojciecha Kościelniaka
wystąpili m.in. Katarzyna Groniec, Natalia Grosiak, Kinga Preis,
Agnieszka Warchulska, Jacek Bończyk, Mariusz Lubomski, Bartosz
Porczyk, Przemysław Sadowski, Borys Szyc oraz Zbigniew
Zamachowski. Artyści wykonali na scenie Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu najbardziej znane utwory Grechuty: "Świecie nasz", "Nie dokazuj", "Niepewność", "Gdzieś w nas", "Tango Anawa", "W dzikie wino zaplątani" oraz utwory mniej znane.
Przygotowane nowe aranżacje muzyczne odwoływały się jednak do oryginalnych wykonań. Poetycki charakter koncertu podkreśliła scenografia odwołująca się do estetyki przełomu XIX i XX w. z witrażowymi lampami, z ekranem, na którym wyświetlane były wideoprojekcje, nawiązujące do wykonywanych utworów.
W sumie miłośnicy i sympatycy festiwalu mieli okazję obejrzeć w
sobotę i niedzielę aż cztery Koncerty Galowe, z których jeden
został zarejestrowany przez TV i zostanie pokazany w późniejszym terminie.
Natomiast koncert Tiersena, utalentowanego multi- minstrumentalisty, który zdobył sławę tworząc muzykę filmową odbył się równolegle z ostatnim Koncertem Galowym w Teatrze Muzycznym Capitol. Artysta, bardzo długimi brawami został wywołany na bis, a po występie otrzymał owacje na stojąco.
Tiersen urodził się i dorastał w "kulturalnej stolicy" Bretanii -
Rennes. W tamtejszym konserwatorium uczył się gry na skrzypcach i fortepianie. Potem rozpoczął naukę dyrygentury. Choć od dziecka
związany był z muzyką klasyczną, interesował się także muzyką
rockową.
Wkrótce zaczął komponować muzykę do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Swoją debiutancką płytę "La Valse des Monstres" wydał w 1995 r. Kolejny album, "Le Phare" (1988), okazał się wielkim sukcesem i przysporzył jego twórcy wielu wielbicieli.
Melodyjne i przebojowe zarazem kompozycje Tiersena znalazły uznanie także wśród twórców filmowych. Ważnym momentem w karierze Tiersena było skomponowanie i nagranie muzyki do filmu "Amelia" (2001). Film Jean-Pierre'a Jeuneta i ścieżka dźwiękowa Tiersena odniosły wielki międzynarodowy sukces. W 2003 r. Tiersen stworzył kolejny doskonały soundtrack do filmu "Goodbye Lenin" niemieckiego reżysera Wolfganga Beckera.
W 2006 r. powstała płyta LIVE, którą Tiersen właśnie promuje,
koncertując w całej Europie. Wrocławski koncert w ramach PPA
wpisuje się w tę właśnie trasę.