Filip Pławiak pracuje przy polsko-greckim filmie

Zakończyła się grecka część zdjęć do polsko-greckiej koprodukcji zatytułowanej „Lachtara” („Tęsknota”). Ekipę filmową czeka jeszcze kilka dni zdjęciowych w Polsce, o czym poinformował w mediach społecznościowych operator Piotr Wojtowicz. W jednej z głównych ról występuje znany m.in. z serialu „Chyłka” Filip Pławiak.

Filip Pławiak pracuje przy polsko-greckim filmie
Filip Pławiak / PAP/Rafał Guz

„Koniec zdjęć do Lachtary w Grecji, jeszcze czeka nas kilka dni w Polsce. Na Was, drodzy Sebastian Chondrokostas, Filip Pławiak, Sarina Farhadi, Branko Djuric, największy trud i odpowiedzialność za końcowy efekt, w który (będąc tak blisko Was) bardzo wierzę” – napisał na Instagramie Piotr Wojtowicz, dołączając do wpisu zdjęcie wspomnianego reżysera i członków obsady przygotowywanego filmu.

Występujący w roli głównej Filip Pławiak, któremu w "Lachtarze" partneruje m.in. znany z oscarowej „Ziemi niczyjej” Serb, Branko Djuric, także podzielił się z fanami informacją na temat tego, gdzie spędzał ostatnio czas. „Ostatnie dwa miesiące to była świetna polsko-grecka przygoda na planie filmu Lachtara w reż. S. Chondrokostasa. Jeszcze kilka dni na wiosnę i mission complete!” – poinformował w mediach społecznościowych.

Djuric nie jest jedynym członkiem ekipy i obsady filmu Chondrokostasa, który pracował przy oskarowych filmach. Operatorem dźwięku w tej produkcji jest Brytyjczyk Tarn Willers, który ma na swoim koncie pracę przy głośnej „Strefie interesów”. Z kolei Iranka Sarina Farhadi, która występuje u boku Pławiaka i Djurica, zagrała w „Rozstaniu” Asghara Farhadiego.

Jak czytamy na stronie Dolnośląskiego Centrum Filmowego: "Lachtara – Tęsknota to film drogi opowiadający o problemach rodziny rozbitej wskutek różnic kulturowych i migracji. Ojciec Grek i jego syn z Polski, pół-Grek, obaj na życiowym zakręcie, spotykają się po 20 latach w Atenach, żeby po śmierci byłej żony i matki podzielić rodzinne mieszkanie w Wałbrzychu. Zmuszeni okolicznościami i pełni wzajemnych wyrzutów, odbywają podróż śladami ucieczki Greków przed wojną domową z 1949 roku. Dla syna to spóźniona lekcja męskiej odwagi i historii greckich imigrantów w Polsce, dla ojca – odpowiedzialności i pokory". (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic