Znany z zaangażowania w działalność filantropijną Jason Momoa wziął udział w kolejnym charytatywnym projekcie. Gwiazdor „Aquamana” udał się z wizytą na Hawaje, by uczestniczyć w spotkaniu mającym na celu podnoszenie świadomości na temat oddawania szpiku kostnego. Aktor przyjął zaproszenie organizacji non-profit Be The Match i odwiedził Brigham Young University- Hawaii, gdzie spotkał się z dziećmi wymagającymi przeszczepu.
Momoa poznał tam poruszającą historię braci Rhydera i Rhaidena Lopezów. Chłopcy cierpią na rzadką, zagrażającą życiu chorobę genetyczną – limfohistiocytozę hemofagocytarną, która prowadzi do uszkodzenia tkanek i dysfunkcji wielonarządowej. Podczas gdy 9-letni Rhaiden został wyleczony dzięki znalezieniu pasującego dawcy szpiku, 6-letni Rhyder wciąż czeka na swoją szansę. Malec musi przyjmować dwa razy dziennie siedem różnych lekarstw, a także regularnie ma wykonywane infuzje za pośrednictwem portu dożylnego, będące uzupełnieniem leczenia hamującego rozwój choroby. Jedynym skutecznym sposobem na odzyskanie zdrowia i pełnej sprawności jest jednak przeszczep szpiku.
Aktor, poruszony historią braci i innych czekających na przeszczep dzieci, udostępnił na Instagramie nagranie z wizyty na Brigham Young University- Hawaii i zaapelował do swoich fanów, by dołączyli do rejestru dawców. „Gdy myślę o dzieciach takich jak Rhyder, emocje biorą górę. Bo taka choroba mogła dotknąć moje dzieci, mogła też dotknąć wasze. Rozwiązanie jest tymczasem bardzo proste. Wystarczy pobrać wymaz z policzka, aby uratować kilka istnień. Każdy może być superbohaterem, który ratuje życie” – powiedział przejęty aktor.
Jason Momoa od lat angażuje się w różne działania charytatywne, głównie związane z ochroną przyrody. W przeszłości walczył o zatrzymanie budowy trzydziestometrowego teleskopu na Mauna Kea, a także reprezentował narody wyspiarskie, zeznając na temat zmian klimatycznych przed Organizacją Narodów Zjednoczonych. Kilka lat temu gwiazdor stworzył firmę Mananalu, która oferuje oczyszczoną, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla wodę pitną sprzedawaną w aluminiowych butelkach. (PAP Life)