"Międzynarodowy Festiwal Design Attack jest pierwszą tego typu większą imprezą w Krakowie. Do tej pory odbywały się tu wystawy designu, ale nie były skupione w jedną całość. W Krakowie brakowało dużej imprezy, która skupiałaby środowisko miłośników designu" - podkreśliła dyrektor festiwalu Iwona Kargol-Dębicka.
Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na 5 listopada, choć pierwsze imprezy wystartują już trzy dni wcześniej. Poszczególne wydarzenia festiwalowe będą się odbywać w kilkunastu punktach Krakowa, m.in. w Krakowskiej Akademii, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Muzeum Witrażu, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Centrum Kultury Żydowskiej, Bunkrze Sztuki oraz prywatnych galeriach.
Na wystawie "Przezroczyste. Słowa i rzeczy" w Muzeum Witrażu będzie można zobaczyć transparentne materiały i przezroczyste przedmioty użytkowe - od mebli po laptopy. W Galerii Kathedra na terenie dawnej fabryki Miraculum odbędzie się wystawa "Nowe horyzonty konkretu", pomyślana jako prezentacja nowoczesnych betonów, które przy zachowaniu klasycznych właściwości posiadają nowe cechy - np. ultralekkie betony pływające albo betony kolorowe.
Wystawa "Ciało obce", która zostanie otwarta w Centrum Kultury Żydowskiej, będzie pokazem możliwości designu medycznego. "Pomysłem wystawy jest zbudowanie sztucznego człowieka, golema (...) z protez i endoprotez" - wyjaśnił jeden z kuratorów tej ekspozycji, Wojciech Szymański.
W krakowskim Bunkrze Sztuki zaplanowano eksperyment artystyczny - wystawę "Człowiek jako obiekt", na której nie będzie żadnych eksponatów, bo obiektami ekspozycji z założenia mają być zwiedzający ją ludzie.
Festiwal, organizowany przez Fundację Forum, zakończy się 5 grudnia.