O prestiżowe tytuły Feliksów Warszawskich, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą się ubiegać tylko sceny warszawskie. Pierwsza edycja Feliksów odbyła się w sezonie 1998/1999.
Ich pomysłodawcą i fundatorem był Feliks Łaski, mecenas kultury z Londynu. Po jego śmierci nagrody funduje Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska.
Nominacje do nagrody Feliksy Warszawskie, w kategorii najlepsza reżyseria, otrzymali Grażyna Kania za spektakl "Blackbird"
zrealizowany w Teatrze Dramatycznym, Krzysztof Warlikowski za spektakl "Anioły w Ameryce" w TR Warszawa, Krzysztof Zalewski za "Wagon" w Teatrze Współczesnym i Jerzy Jarocki za spektakl "Miłość na Krymie" w Teatrze Narodowym.
O Feliksa w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca rywalizują Julia Kijowska za rolę Uny w spektaklu "Blackbird" w
Teatrze Dramatycznym, Maja Komorowska za rolę Anny Meister w spektaklu "Na szczytach panuje cisza" w Teatrze Dramatycznym, Maja Ostaszewska za rolę Harper Amaty Pitt w spektaklu "Anioły w Ameryce" w TR Warszawa i Krystyna Janda za rolę Florenc Foster Jenkins w Teatrze Polonia.
Za najlepszą pierwszoplanową rolę męską doceniono Adama Ferencego za kreację Raya w spektaklu "Blackbird" w Teatrze Dramatycznym, Władysława Kowalskiego za rolę Moritza Meistera w spektaklu "Na szczytach panuje cisza" w Teatrze Dramatycznym, Jana Frycza za rolę Iwana Nikołajewicza Zacheryńskiego w spektaklu "Miłość na Krymie" w Teatrze Narodowym i Andrzeja Zielińskiego za rolę Kapitana w spektaklu "Wagon" w Teatrze Współczesnym.
Nominacje za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą przyznano Monice Krzywkowskiej za rolę Baśki/Dzidzi w spektaklu "Wagon" w Teatrze Współczesnym, Danucie Stence za rolę Ethel Rosenberg w spektaklu "Anioły w Ameryce" w TR Warszawa, Jolancie Fraszyńskiej za rolę Lily Karłownej Swietłowej w spektaklu "Miłość na Krymie" w Teatrze Narodowym oraz Danucie Szaflarskiej za rolę Babki w spektaklu "Daily soup" w Teatrze Narodowym.
W kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska nominacje otrzymali Maciej Stuhr za rolę Cosme McMoon w spektaklu "Boska!" w Teatrze Polonia, Grzegorz Damięcki w spektaklu "Album rodzinny" w Teatrze Ateneum, Damian Damięcki za rolę Starszego Mężczyzny/Majora/Naczelnika w spektaklu "Wagon" w Teatrze Współczesnym i Robert Majewski za rolę Ojca w spektaklu "Poduszyciel" w Teatrze Narodowym.