Telekamery 2012 rozdane: Adamczyk i Ostaszewska najlepszymi aktorami

W Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się uroczysta kolacja, w czasie której laureaci odebrali Telekamery "Tele Tygodnia". Magazyn zorganizował plebiscyt już po raz 15. Widzowie głosowali, wysyłając SMS-y. Dochód z nich wydawnictwo przekaże na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Za najlepszych aktorów uznano Piotra Adamczyka i Maję Ostaszewską - serialową parę z "Przepisu na życie".

Czytelnicy "Tele Tygodnia" głosowali w tym roku w 15 kategoriach na osobowości i programy telewizyjne.

Najpopularniejszym aktorem niezmiennie pozostaje Piotr Adamczyk, który zdobył Telekamerę drugi raz z rzędu. Adamczyk wygrał z Markiem Bukowskim i Tomaszem Karolakiem. Aktorką roku została z kolei Maja Ostaszewska, za nią uplasowała się ubiegłoroczna zdobywczyni Telekamery - Katarzyna Zielińska - oraz Małgorzata Kożuchowska.
 
Kategorię "serial" zdominowały produkcje telewizji publicznej. Wygrał "Czas honoru". Drugi był "Ojciec Mateusz".
 
Za najlepszy magazyn interwencyjny uznano "Magazyn Ekspresu Reporterów". A w kategorii "najlepszy program rozrywkowy" triumfy święcił teleturniej "Jaka to melodia?".
 
Najlepszą stacją informacyjną w Polsce po raz kolejny uznana została TVN24, uzyskując świetny wynik 60,60 proc. głosów. Jednak wśród wyróżnionych prezenterów zabrakło przedstawicieli tej stacji. W kategorii prezenter informacji zwyciężył Krzysztof Ziemiec - TVP1, najlepszym prezenterem pogody został Jarosław Kret - TVP2 a komentatorem sportowym 2011 roku wybrano Mateusza Borka z Polsatu.
 
Najlepszy kanał sportowy to - według czytelników "Tele Tygodnia" - Polsat Sport; kanał dziecięcy - Disney Channel; kanał popularnonaukowy i kulturalny - Discovery Channel.
 
Osobowością telewizyjną 2011 roku czytelnicy "Tele Tygodnia" uznali Magdę Gessler. Znana restauratorka wyprzedziła w tej kategorii satyryka Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz krytyka kulinarnego Roberta Makłowicza. W kategorii "Juror" zwyciężył Robert Kozyra,

Specjalną statuetkę "Złotej Telekamery" za trzykrotne zwycięstwo w jednej z kategorii otrzymali w tym roku Maciej Kurzajewski oraz serial "Barwy szczęścia".
 

Foto:

RMF 24.pl

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic