Klub Leniwca - Towarzystwo Spowalniania Czasu

Klub Leniwca nie składa się z rentierów. Będąc Leniwcem można (i należy) być czynnym zawodowo – Leniwiec to styl, nie stan. Spotkania Klubu Leniwca są poświęcone sposobom zwolnienia przepływu czasu. Leniwcy starają się to osiągnąć poprzez celebrowanie czynności przyjemnych, ciekawych i niesprzecznych z dobrymi obyczajami.

Bycie Leniwcem zobowiązuje do uprzejmości wobec innych, również tych którzy jeszcze nie są Leniwcami.

Klub Leniwca/Towarzystwo Spowalniania Czasu powstał w październiku 2009. Jego założycielami są Mondial Assistance i Collegium Vini.
 
Klub organizuje spotkania, koncerty, degustacje win, serów, czekolad oraz wszystkiego co smaczne i ciekawe. Gromadzi dobre towarzystwo i niczego nie sprzedaje.
 

 

 

 


Zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem w Krakowie

CK WINO & DNI WĘGRZYNA 2011

Trzeci kiermasz win i produktów regionalnych z krajów CK Monarchii odbędzie się w dniach 26-29 maja 2011. Tradycyjnie na Małym Rynku staną kioski wystawiennicze, w których pojawią się goście z Węgier, Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii.  Przez cztery dni od wczesnego popołudnia do późnej nocy królować będą wina, sery, wędliny, oleje, pieczywo, czekolady i inne smakołyki. Będzie można posłuchać walców Straussa i jazzu. Kucharze i restauratorzy przygotują poczęstunek a kawiarnie zaparzą kawę.
Przez cały czas kiermaszu w okolicznych hotelach, restauracjach  i winiarniach  (Pod Różą, Aperitif, Winoman) odbywać się będą zamknięte degustacje win. Pojawią się m.in.: Helga GAL (sommelier Republiki Węgierskiej podczas Prezydencji w UE i siostra Tibora GALA), baron Jakob KRIPP (Agricola Stirbey, Rumunia), Zsolt BERGER (Tokaj), Dveri-Pax (Słowenia), Tamas DUZSI (Szekszard), Zoltán GŰNZER, Tamás  GŰNZER (Villany). Wydarzeniem sezonu  będzie Franco Mario ALGIERI z Santa Margherita. Ponadto zapowiadają się winiarze austriaccy, ale póki co – nie wiadomo.

Za to 28.05 będziemy hucznie obchodzić 100 rocznicę urodzin dobrego wojaka Szwejka. Sobotnie  popołudnie wypełni wybitny szwejkolog Leszek MAZAN oraz doborowe jednostki wojsk CK Monarchii: 13 Pułk Krakowskie Dzieci i oddziały Towarzystwa Szwejkowskiego z Przemyśla.
Na Małym Rynku będą gościć przedstawiciele Turystyki czeskiej, węgierskiej oraz miasta Przemyśl. 
W tegorocznym święcie win z CK Monarchii wezmą udział:

Austrovin www.austrovin.pl

DAC www.dac.net.pl
Dionizos www.dionizos.com
Domus Vini www.domusvini.pl 
Dżibi-bis www.winefashion.pl
Interwin www.interwin.pl
Miasto Win www.miastowin.pl
VOG www.vog.pl
Winnacja www.winnacja.pl
Winoman www.winoman.pl
Eurohand www.eurohand.hu

oraz

Czech Tourism www.czechtourism.com 
Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Węgierskiej www.wegry.info.pl
Biofuturo www.biofuturo.pl
Kawiarnia Cofeina www.kawawinoczekolada.pl
Restauracja Aperitif www.aperitif.com.pl
Dwa Bratanki – lawasz i inne smakołyki węgierskie
Gospodarstwo Ekologiczne Figa www.serykozie.pl
Jasiołka (Dukla) www.jasiolka.com
Lody Melba www.lodymelba.pl
Viola – oscypki grillowane i nie
Papryka & Salami www.papryka-salami.pl 
La Strada – kuchnia, jak nazwa wskazuje, polska


Honorowe patronaty objęli:  Prezydent Miasta Krakowa, Ambasada Republiki Węgierskiej, Ambasada Republiki Czeskiej, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej oraz Konsulat Generalny Republiki Austrii.

Patronaty medialne: Austria.info, Czas Wina, Coigdzie.pl, Dziennik Polski, Etnosystem.pl, Forbes.pl, Gastronauci.pl, Klubleniwca.pl, Kuchnia, Magazyn Wino, Magazynwino.pl, Magiczny Kraków, MM Kraków, Polskawita.pl, Salon24.pl, Vinisfera.pl, Wino w Krakowie. Współpraca redakcyjna: RMF Classic. Opieka medialna: TVP Kraków.

Partnerzy projektu: 13 Pułk Piechoty, 3M, Akademia Fotografii, Archus Design, Astrian Wine, Bio-Futuro, bywajtu.pl, Concha, Czechtourism.com, dcs.pl, Figa – sery kozie, Instytut Austriacki, Jasiołka, Mondial Assistance, miasto Przemyśl. Tokaj Renaissance, Wegry.info.

Poprzednie edycje
W czerwcu 2009 odbyły się pierwsze Dni Węgrzyna, w których wzięli udział winiarze z całych Węgier i ich polscy importerzy. Wino, jedzenie i węgierska muzyka przyciągnęły około 15.000 osób. Sprzedano ponad 2.100 butelek wina.
W roku 2010 formuła kiermaszu została rozszerzona, objęła wina z całej dawnej CK Monarchii – było to pierwsze CK Wino. Oprócz winiarzy pojawili się producenci serów. Odbył się konkurs na hasła sławiące węgrzyny. Zwyciężyło „Ach cóż za marka, wino kadarka”, ale jurorów szczególnie wzruszył pewien osiemdziesięciolatek hasłem: „Najlepsze są wina węgierskie, daję słowo harcerskie!” Pojawiło się około 20.000 osób, sprzedano ponad 4.300 butelek wina, 1.500 kiełbasek z grilla, 22 butelki oleju z pestek dyni oraz 7 sadzonek winorośli.

Materiały z Dni Węgrzyna ukazały się m.in. w Dzień Dobry TVN, Teleexpressie i Kronice TVP3.  Artykuły w Kuchni, Dzienniku Polskim oraz licznych serwisach internetowych. Powstał specjalny serwis: www.ckwino.pl.  
 

 

 


Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic