„Paderewski”
Autorka: Magdalena Majewska
Ignacy Jan Paderewski to postać, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Światowej sławy kompozytor, polityk, mąż stanu, działacz niepodległościowy. Dzięki tytanicznej pracy i niekwestionowanym zdolnościom stał się pianistą koncertującym na wszystkich kontynentach. Ostatecznie został jednym z autorów polskiej niepodległości. „Magdalena Majewska opowiada o nim z nieukrywaną fascynacją. Tętniąca życiem narracja oczarowuje od pierwszych słów – niemal widzimy tego młodzieńca ze złotą czupryną, dowcipnego, atrakcyjnego, ambitnego, szlachetnego... i już rozumiemy, dlaczego swoją osobowością i muzyką hipnotyzował tłumy” – zachęca do lektury Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
„Diana”
Autorka: Wendy Holden
Niegdysiejsza dziennikarka tygodnika „The Sunday Times” i magazynu „Tatler”, a obecnie wzięta pisarka mająca na koncie kilkanaście bestsellerów, w swojej nowej książce przybliża nam postać księżnej Diany – uwielbianej na całym świecie arystokratki, której tragiczna śmierć wstrząsnęła milionami ludzi. „Diana” to napisana z wielką dbałością o historyczne szczegóły powieść biograficzna, która ukazuje prawdziwą twarz Lady Di – ikony popkultury, „królowej ludzkich serc”, ale też zwyczajnej dziewczyny marzącej o wielkiej miłości.
„Karl Lagerfeld. Raj jest teraz”
Autor: William Middleton
W biografii mistrza wysokiego krawiectwa Middleton kreśli złożony portret człowieka legendy – twórcy innowacyjnych projektów i prawdziwego wizjonera, który zrewolucjonizował kultową francuską markę Chanel, odmieniając zarazem oblicze współczesnej mody. Na kartach książki były szef paryskiego biura Fairchild Publications opisuje okres dorastania Lagerfelda, jego drogę na szczyt, a także ostatnie lata życia, naznaczone walką z nieuleczalną chorobą.
„Dezorientacje. Biografia Marii Konopnickiej”
Autorka: Magdalena Grzebałkowska
Grzebałkowska zasłynęła bestsellerowymi biografiami rodziny Beksińskich, księdza Jana Twardowskiego i Krzysztofa Komedy. Czwarty reportaż biograficzny w dorobku cenionej polskiej pisarki i reporterki zabiera czytelnika w fascynującą podróż do drugiej połowy XIX i pierwszej dekady XX stulecia. Choć odpowiedzialna za wydanie „Dezorientacji” firma Znak nie zdradziła jak dotąd zbyt wielu szczegółów na temat swojego nowego tytułu, z pewnością można spodziewać się wnikliwego spojrzenia na życie jednej z najwybitniejszych nowelistek w historii polskiej literatury. Sama autorka wyjawiła w jednym z wywiadów, że pracując nad książką dotarła do „wypartych i nieco zapomnianych” faktów na temat losów Konopnickiej, które z pewnością zadziwią niejednego odbiorcę.
„Anioł i twardziel. Biografia Romana Wilhelmiego”
Autorka: Magda Jaros
Roman Wilhelmi na przestrzeni lat stworzył szereg niezapomnianych kreacji w wielu znakomitych filmach i serialach – dość wspomnieć takie kultowe produkcje, jak „Zaklęte rewiry”, „Dzieje grzechu”, „Ćma”, „Czterej pancerni i pies”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Alternatywy 4”. Prywatnie bywał porywczy, lubił prowokować, miał słabość do pięknych kobiet i wysokoprocentowych trunków. Z opowieści ludzi z jego otoczenia wyłania się obraz niezwykle utalentowanego, ale i skomplikowanego mężczyzny o trudnym charakterze i skłonności do wybuchów gniewu. Magda Jaros próbuje odkryć prawdę o Wilhelmim, genialnym aktorze i człowieku pełnym sprzeczności.
„Era Taylor Swift”
Autorka: Karolina Sulej
Pierwsza polska książka o najsłynniejszej współczesnej piosenkarce świata. „Era Taylor Swift” to biografia i reportaż o popkulturowej ikonie naszych czasów, a zarazem książka o zmieniającej się branży muzycznej, kulisach funkcjonowania show-biznesu i internetowym hejcie. „Lektura obowiązkowa zarówno dla Swifties, jak i dla wszystkich pasjonatów świata muzyki” – reklamuje tytuł Wydawnictwo W.A.B. Karolina Sulej, uznana reporterka, kulturoznawczyni i zadeklarowana wielbicielka Taylor Swift, na kartach książki kreuje wielowymiarowy portret wokalistki i kompozytorki, próbując odpowiedzieć na pytanie, w czym tkwi fenomen Swift.
„Uwielbiani. Miss Fallaci podbija Hollywood”
Autorka: Oriana Fallaci
Niepublikowany dotąd zbiór korespondencji Oriany Fallaci z kultowymi postaciami Hollywood – prawdziwa literacka perełka dla wszystkich fanów legendarnej włoskiej dziennikarki. Znajdująca się wówczas u progu sławy Fallaci w swoim charakterystycznym, bezkompromisowym stylu opisuje Fabrykę Snów lat 50. „Od Jamesa Deana, przez Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, po Joan Collins i Ingrid Bergman – Fallaci demitologizuje urastające do rangi bóstw gwiazdy ekranu i ukazuje ich ludzkie, czasem śmieszne, a czasem tragiczne twarze” – brzmi opis wydawcy. (PAP Life)