Krytyk "New York Timesa ", Eric Grode w tekście pod tytułem "W Polsce na łasce dziwaków" komplementuje Masłowską. Wskazuje na chaotyczną naturę sztuki, która mogłaby być jego zdaniem o jedną trzecią krótsza, lecz zauważa, że Masłowska temperuje swoją nieznośną werwę delikatnością, która pomaga prowadzić protagonistów przez każdy stylistyczny zakręt.
"Ta nieukształtowana jeszcze, lecz utalentowana młoda pisarka wydaje się być na dobrej drodze do przetrwania" - przewiduje Grode.
Jego zdaniem bohaterowie sztuki mogą wydawać się kapryśnymi nihilistami, lecz chwali odtwórców głównych ról podkreślając, że Troy Lavallee grający Parcha oraz Robin Singer odtwarzający Dżinę są równie dobrzy w scenach wywołujących przerażenie, co w lirycznych.
"W reżyserii Paula Bargetto wiele z sytuacji i postaci - paranoiczny dziwak cierpiący od ran, człowiek, który udaje na przemian świętego i bluźniercę - jest ewidentnie alegorycznych" - ocenia Grode.
Paul Bargetto w 2005 roku zrealizował przedstawienie na podstawie "Lisa filozofa" oraz "Serenady" Mrożka; otrzymało ono wyróżnienie New York Innovative Theater Awards dla najlepszego spektaklu roku.
Sztuka Masłowskiej została wystawiona dzięki współpracy Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku z East River Commedia. Zejdzie z afisza w sobotę 26 lutego.