Zalety i ograniczenia uchylnej bramy garażowej
Uchylna brama garażowa to produkt wykonany z jednego płata materiału. Dzięki temu w konstrukcji nie ma szczelin, przez które mogłoby przedostawać się zimne powietrze. W ciepłym pomieszczeniu łatwiej przebywać, co warto uwzględnić, jeśli pełni ono także funkcję warsztatu.
Do prawidłowego działania brama garażowa wymaga płaskiego i pustego sufitu. W trakcie otwierania drzwi unoszą się na prowadnicach, a następnie wiszą poziomo zaraz pod sklepieniem. Z tego powodu nie można ich montować tam, gdzie pod stropem znajdują się odsłonięte przewody elektryczne, rury kanalizacyjne albo instalacja gazowa.
Walory segmentowej bramy garażowej
Segmentowa brama garażowa to dobry wybór dla osób, które nie chcą lub nie mogą wstawić drzwi uchylnych. Do wyboru są dwa rodzaje konstrukcji. Wariant otwierany do góry sprawdzi się w miejscach ciasnych, a więc gdy cenny jest każdy centymetr powierzchni. Modele rozwierane na prawo i lewo doceniają właściciele budynków, którzy wolą (albo muszą) pozostawić pustą przestrzeń pod sufitem.
Drzwi tego typu także są wyposażone w prowadnice. W trakcie ruchu kolejne panele zwijają, a następnie rozwijają się w wybranym kierunku. Co ważne, segmentową bramę garażową można wyposażyć w szyby. Firma Hörmann proponuje klientom produkty z wprawionymi taflami Duratec. To trwałe szkło jest odporne na zarysowania oraz stłuczenia. Do tego można je kupić w różnych wzorach.
Rolowana brama garażowa – plusy i zastosowanie
Czasem brakuje miejsca na drzwi uchylne, a nawet segmentowe. W takich przestrzeniach przegrodą może być rolowana brama garażowa. Pod względem konstrukcyjnym tylko w jednym aspekcie przypomina wersje złożone z segmentów. Jeden i drugi rodzaj zapór jest wykonany z podłużnych listw.
Drzwi w formie rolety nawijają się na wał ukryty w pojemniku. Wisi on nad wejściem, co pozwala zachować całą szerokość przejazdu. Z tego powodu rolowana brama garażowa to produkt idealny do montowania w małych garażach. Duża liczba wzorów i kolorów, jakie oferuje Hörmann, pozwala dopasować model przegrody do wyglądu elewacji budynku.
Jak sterować bramą garażową? 2 rozwiązania od Hörmann
Wygodna w użytkowaniu brama garażowa to produkt, który można otwierać bez wychodzenia z samochodu. W tym celu firma Hörmann opracowała dwie metody kontrolowania ruchu drzwi. Pierwszą z nich jest BiSecur, czyli system złożony z pilota i odbiornika fal radiowych. Alternatywę stanowi BlueSecur – technologia pozwalająca na uruchamianie napędu smartfonem.
Nad systemami Hörmann BiSecur oraz BlueSecur warto zastanowić się jeszcze przed zakupem bramy garażowej. Każde z tych rozwiązań eliminuje konieczność podnoszenia i opuszczania ciężkich drzwi. Do tego nie ma ryzyka zamarznięcia zamka, a tym samym potrzeby noszenia odmrażacza. Sterowanie pilotem albo smartfonem eliminuje też przymus wychodzenia z auta na deszcz, wiatr czy mróz.
Zdalne otwieranie bramy garażowej może być jeszcze bardziej komfortowe. Hörmann dostarcza klientom kompleksowe rozwiązania technologiczne. System BlueSecur został przygotowany tak, aby dało się zintegrować go z wieloma platformami smart home. Oprócz tego producent proponuje integrację napędu zewnętrznej bramy wjazdowej i drzwi garażowych.
Jakie drzwi garażowe kupić? Odpowiedź jest prosta
Osoby, które zastanawiają się, jaką bramę garażową wstawić, mają łatwy wybór. Najlepiej zrobią, jeżeli postawią na drzwi firmy Hörmann. W ofercie producenta znajdą wszystkie wyżej opisane modele, do tego w różnych kolorach i deseniach. Do każdego z nich mogą dobrać najwygodniejszy dla siebie sposób sterowania. W ten sposób zyskają funkcjonalny produkt, który będzie służył przez wiele lat.
Artykuł sponsorowany