Joanna Laprus, znana z zamiłowania do odkrywania ludowych słowiańskich wierzeń i tradycji, opowiada w jednym z wywiadów, że jej zainteresowanie magią słów wynika z osobistych doświadczeń związanych z rodzinną tradycją i bliskim kontaktem z naturą. W ,,Boginiach słowiańskich szeptów” eksploruje moc słów, zaklęć i modlitw w kontekście tradycji słowiańskiej, odkrywając ich potencjał leczniczy, ochronny i transformacyjny.
Autorka podkreśla, że magia słowiańskich szeptów opiera się na dawnych wierzeniach i rytuałach, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Rytuały słowne, takie jak zamowy, zaklęcia czy modlitwy, mają moc zmieniania rzeczywistości, uzdrawiania i ochrony przed złem. Joanna Laprus w swojej najnowszej książce przybliża czytelnikom trzy rodzaje rytuałów słownych: ochraniające, odczyniające i stwarzające, wyjaśniając ich znaczenie i sposób działania.
O czym szepczą Saulė, Dana i Mokosz?
Już sam tytuł – Boginie słowiańskich szeptów sugeruje, że i tym razem Autorka przywoła postaci Bogiń. Są to: Saulė, Dana czy Mokosz, które pełniły kluczową rolę w wierzeniach i rytuałach słowiańskich. Poprzez opowieści, legendy i modlitwy związane z tymi Boginiami czytelnicy mają okazję zgłębić tajemniczy świat słowiańskich i tradycji.
,,Boginie słowiańskich szeptów” to nie tylko podróż w przeszłość, ale także inspirująca opowieść o dziedzictwie kulturowym, które nadal wpływa na nasze życie i sposób myślenia. Książka jest dostępna w księgarniach oraz na platformach internetowych dla wszystkich miłośników tradycji, historii i magii naszych przodków.
O autorce:
Joanna Laprus – wydawczyni, redaktorka naczelna wydawnictwa Świat Książki, promotorka literatury i kultury czytania. Mama Mikołaja. Redaktorka naczelna najpierw (2008-2012) miesięcznika „Bluszcz”, a następnie (2011-2013) „Papermint. Magazyn o książkach”. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Urodziła się i mieszkała po sąsiedzku z Łysą Górą, ale korzenie jej rodziny sięgają na Podlasie, więc zainteresowanie magią i ziołami ma we krwi. Autorka książek Kroke. Poza dźwiękami, Słowiańskie Boginie Ziół i Słowiańskie rośliny czarowne oraz współautorka (z Willą Shalit) Bez makijażu. Prawdziwe historie kobiet. Kocha Kraków, kulturę żydowską i muzykę etno. Pasjonuje się etnobotaniką i folklorem. Nie potrafi żyć bez książek, przyrody, muzyki i ludzi.