Przedsięwzięcie, będące jednym z wydarzeń tegorocznego Festiwalu Muzyki Dawnej All’Improvviso, odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Muzyki Dawnej, organizowanego przez Réseau Européen de Musique Ancienne (REMA) – międzynarodowej organizacji reprezentującej i wspierającej muzykę dawną w Europie, której od 2019 r. członkiem jest gliwicki festiwal All’Improvviso.
Bilety dostępne są na www.ticketmaster.pl oraz w salonach Empik.
Recital transmitowany będzie także bezpłatnie online na kanale YouTube oraz na Facebooku Festiwalu All'Improvviso.
Współorganizatorami recitalu są Miasto Gliwice, Towarzystwo Kulturalne Fuga oraz Muzeum Miejskie w Gliwicach.
Marcin Świątkiewicz należy do grona najbardziej rozpoznawalnych klawesynistów na świecie, specjalizuje się w wykonawstwie historycznym, uwzględniając w swych muzycznych poszukiwaniach różne typy instrumentów. Swoimi recitalami oraz rejestracjami płytowymi zdobył uznanie zarówno publiczności, jak i krytyki. Laureat Paszportu „Polityki” z 2015 roku współpracuje z europejską czołówką solistów i zespołów wykonujących muzykę dawną. Nagrywa i koncertuje z Berecon Baroque, Arte dei Suonatori, Ensemble Tourbillon, Capella Cracoviensis, {oh!} Orkiestrą Historyczną. Nagrany wspólnie z Arte dei Suonatori album z koncertami klawesynowymi Johanna Gottfrieda Müthela zdobył Diapason d’Or, a rejestracja Sonat różańcowych Henricha Ignaza Franza von Bibera z Rachel Podger, Davidem Millerem i Jonathanem Mansonem zdobyła Gramophone Award. W 2017 roku ukazał się wielokrotnie nagradzany solowy album Cromatica: The Art Of Moving Souls.
Artysta nagrywa dla takich wytwórni, jak Decca, Channel Classics, BIS, Accent, Alpha, Linn Records, Dux. Jego najnowszy album z Wariacjami Goldbergowskimi zarejestrowany został dla firmy Rubicon Classics i wzbudził ogromny entuzjazm wśród krytyków i melomanów.