ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Nagroda Mediów NIPTEL - dla RMF Classic!!!

RMF Classic otrzymało prestiżową nagrodę NIPTEL za program. Wręczenie nagrody odbyło się w czwartek o godzinie 12tej w hotelu Jan III Sobieski w Warszawie.

Była to już XV edycja Nagrody Mediów NIPTEL.

NAGRODA MEDIÓW NIPTEL przyznawana nieprzerwanie od roku 1995 (w tym roku po raz piętnasty) zdobyła duże uznanie i prestiż w środowisku polskich mediów. Jest ceniona przede wszystkim za niezależność oceny wydarzeń medialnych, a także za szeroką formułę przyznawania, która w istocie obejmuje wiele aspektów życia medialnego w Polsce. Nagroda ma za zadanie wyróżnienie wybitnych i doniosłych przedsięwzięć medialnych oraz osób, których obecność na rynku mediów zaznaczyła się w sposób szczególny. Dla zobrazowania powyższych założeń warto przypomnieć dotychczasowych laureatów Nagrody Mediów NIPTEL. Uhonorowano nimi: Radio RMF FM "za bardzo dynamiczny rozwój stacji", Wiesława Walendziaka "za odwagę w poszukiwaniu właściwej drogi w reformowaniu telewizji publicznej", Radio Vanessa "za ofiarną i natychmiastową działalność podjętą w czasie powodzi", Program II TVP S.A. "za programy o środowiskach lokalnych", TVP S.A. "za relację z wizyty Ojca Świętego w Polsce", pośmiertnie ks. Józefa Tischnera "za całość Jego obecności w polskim życiu publicznym, także medialnym", kampanię społeczną "Dzieciństwo bez przemocy" "za medialny wyraz perspektywicznego myślenia, za przeciwstawianie się złu i odpowiedni wybór formy i treści przekazu", Jana Nowaka-Jeziorańskiego "za długoletnią, wierną służbę dla dobra Polski. Za walkę o wolność, przekazywanie Polakom prawdziwych informacji w okresie komunizmu poprzez działalność w Radiu Wolna Europa. Za promocję Polski na Zachodzie w czasie transformacji politycznej i gospodarczej w latach '90 oraz wsparcie w procesie rozszerzenia NATO. Za całą działalność w mediach i poza nimi", TVN24 "za profesjonalizm i rzetelność informacyjną, transmisję z obrad Sejmowej Komisji Śledczej, codzienny pełny serwis informacyjny", pośmiertnie Waldemara Milewicza i program "Dziwny jest ten świat" "za wieloletnie przybliżanie widzom dramatu ludzi w strefach działań wojennych", telewizje TVP, TVN i POLSAT "za relacje z dni choroby i śmierci Jana Pawła II", Tomasza Sekielskiego, Andrzeja Morozowskiego i program 'Teraz My' "za świetną publicystykę polityczną połączoną z humorem na dobrym poziomie" oraz Jana Ołdakowskiego "za stworzenie i promocję Muzeum Powstania Warszawskiego". Laureatem zeszłorocznej Nagrody Mediów NIPTEL 2008 została Scena Faktu Teatru Telewizji Polskiej "za przybliżanie kulis autentycznych wydarzeń ujętych w język sztuki".

Lista osób i instytucji, które były nominowane w tym roku:

1. Miesięcznik "Pani" i akcja "Życzenie Agaty"- za popularyzację idei oddawania szpiku kostnego, zainspirowana heroiczną walką o życie, prowadzoną przez Agatę Mróz-Olszewską.
2. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie (organizatorzy: Miasto Kraków i RMF Classic) - za przedsięwzięcie o międzynarodowym zasięgu stworzone na jeszcze wyższym poziomie niż jego poprzednia edycja.
3. eLO RMF - za unikatowy działający od roku projekt internetowej rozgłośni radiowej tworzonej na żywo przez licealistów dla licealistów.
4. Marek Raczkowski - za wybitną publicystykę rysunkową.
5. Mirosław Gryń -za dodawanie dodatkowych wartości publicystyce poprzez sztukę.
6. Piotr Pacewicz - za akcję Polska Biega i przekonanie Polaków, że warto ruszyć sprzed telewizorów.
7. Jerzy Stefan Stawiński - za scenariusze i reżyserię wielu ważnych dzieł filmowych od 1956 roku.
8. Blogerka Kataryna z Salonu 24 - za udowodnienie, że blogosfera jest obok profesjonalnych mediów pełnoprawnym forum, na którym odbywa się debata publiczna.
9. Radio Tok FM - za szybkość, profesjonalizm i misyjność, za umożliwianie wszystkim wypowiedzi publicznej. Okazuje się, że misję publiczną może pełnić radio prywatne, żyjące z reklam, a słuchacze mają ciekawy program, za który nie płacą ani złotówki.
10. Canal + - za programy: Liga+, Liga+Extra i Sport+ - najlepiej realizowane programy sportowe w polskiej telewizji (a właściwie jedyne spełniające standardy najlepszych zachodnich telewizji).
11. Narodowe Centrum Kultury- za współwydanie płyty z III Symfonią H.M. Góreckiego, za umiejętne łączenie tradycji i nowowczesności, za nową jakość w udostępnianiu wielkiego dzieła artystycznego reprezentującego polskie dziedzictwo.
12. Wojciech Klata i Andrzej Horubała - za użycie nowowczesnych form do inspirowania rzetelnej dyskusji o Polsce po1989 roku w cyklu filmów publicystyczno-dokumentalnych "System 09".
13. Teatr Polskiego Radia - za kontynuowanie w trudnych warunkach misji przenoszenia na "scenę wyobraźni" najwybitniejszych utworów literackich ( ze szczegółnym uwzględnieniem tegorocznych premier "Złotej Czaszki" i "Kordiana", zrealizowanych w związku z Rokiem Juliusza Słowackiego).
14. "Szkła Kontaktowe" i jego zespół - za humor oraz obiektywne, poprawiające poziom debaty publicznej, komentowanie polskiej rzeczywistości.
15. III Program Polskiego Radia - za powrót do najwierniejszych słuchaczy.
16. TVP Historia - za profesjonalne i atrakcyjne w przekazie rozpowszechnianie wiedzy o historii Polski, często również tej niewygodnej lub zapomnianej.
17. prof. Tadeusz Kowalski - za profesjonalny i logiczny projekt nowej ustawy medialnej.
18. TV Puls - za przetrwanie po wycofaniu się z Polski koncernu News Corp. (Rupert Murdoch).
19. Roman Kurkiewicz - za publicystykę w radiu Tok FM.
20. Jan Turnau - za publicystykę w "Gazecie Wyborczej".
21. Radio RMF Classic - za program.

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic