Głównym celem konkursu jest wyłonienie uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia i zaprezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności, a także przedstawicielom branży filmowej. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad siedmiuset młodych twórców z kilkudziesięciu krajów, a laureaci nagrody głównej działają dziś prężnie na międzynarodowym rynku muzyki filmowej.
Uczestnicy organizowanego już po raz dziewiąty konkursu FMF Young Talent Award zmierzą się w tym roku z kolejną popularną produkcją Netflixa – ich zadaniem będzie stworzenie kompozycji do fragmentu serialu Wiedźmin. Oryginalną muzykę do serialu skomponowali Sonya Belousova i Giona Ostinelli, którzy zasiądą w konkursowym jury.
Na zgłoszenia młodych kompozytorów (górna granica wieku to 35 lat) czekamy do 15 lipca. Konkursowe ścieżki dźwiękowe oceni międzynarodowe jury pracujące pod przewodnictwem Richarda Bellisa – kompozytora, edukatora, laureata nagrody Emmy oraz członka zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).
Po weryfikacji formalnej jurorzy w drodze preselekcji wyłonią finałową grupę partytur (maks. 21 prac). Zostaną one ocenione pod kątem technicznym oraz artystycznym. Główną nagrodą w konkursie jest statuetka FMF Young Talent Award oraz publiczne wykonanie utworu podczas koncertu Gala FMF w trzech sezonach, który odbędzie się 28 sierpnia w parku Jordana w Krakowie. Autorzy najlepszych prac będę mieli możliwość udziału w warsztatach i spotkaniach z ekspertami z branży. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Jak wziąć udział w konkursie?
Zasady ogólne
– Konkurs adresowany jest do osób między 18. a 35. rokiem życia.
– Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
– W konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy poprzednich edycji.
Zgłoszenie krok po kroku
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem:
2. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymasz:
– adres internetowy, z którego pobierzesz fragment filmu na potrzeby wykonania zadania;
– skład orkiestry;
– link do dysku, na który należy wgrać pracę.
3. Skomponowany utwór oznacz godłem składającym się z co najmniej czterech liter i dwóch cyfr.
4. Wgraj na dysk pracę o nazwie identycznej z godłem w formacie ZIP lub RAR (np. godlo.zip). Zgłoszenie powinno zawierać dwa pliki:
– partyturę w formacie PDF (godlo.pdf);
– plik audio-wideo w formacie MP4 lub QuickTime (godlo.mp4, godlo.mov lub godlo.m4v).
5. O przyjęciu lub odrzuceniu zgłoszenia zostaniesz powiadomiony drogą elektroniczną na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.
Na kompozycje i partytury czekamy do 15 lipca!