Utwór ten pełni na płycie wyjątkową rolę gdyż czuć w nim zabawę i dystans zarówno w sferze muzycznej, jak i lirycznej.
Adam Sztaba, pod którego batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia, w charakterystyczny dla siebie sposób zabawił się formą, niejednokrotnie zaskakując, łamiąc rytm i zmieniając harmonię. Dzięki tym zabiegom trudno szukać teraz patosu, który znamy z oryginalnej kompozycji. Jak mówi aranżer:
"Lubię to zderzenie z utworami, które ludzie znają w pewnym utartym brzmieniu. Najlepiej jak je znają dość dobrze, to wtedy ta zbitka z nową wersją podwójnie mocno działa. Pod warunkiem, że ta wersja jest dobrze wymyślona, dobrze zakomponowana, naturalna dla orkiestry, naturalna dla solisty."
To ekwilibrystyczne opracowanie symfoniczne zainspirowało wokalistkę do zabawy słowem i bezpośrednich nawiązań do formy i aranżacji. "...Modulacji nie chcę tu, szukam opcji moll czy dur…”.
Tematem utworu jest też pech czyli tytułowe "zezowate szczęście" albo po prostu ironia losu, z której żartuje autorka.
Nie ma więc lepszej daty dla premierowej publikacji teledysku niż w piątek 13! Na przekór i na szczęście!
Spójną kontynuacją zabawy formą jest video z udziałem Natalii Kukulskiej i Adama Sztaby, zrealizowane przez Marcina Kopca z Mortvideo w przestrzeni Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
To nie pierwsza współpraca wokalistki z tymi twórcami - Mortvideo zrealizował także teledysk do tytułowych "Czułych strun", jak również w ramach programu "Kultura w sieci" odpowiada za realizację obrazu do koncertu "Czułe struny", który od kilku dni można bezpłatnie zobaczyć na kanale youtube Natalii Kukulskiej.
A dla fanów tego wydawnictwa - kolejna dobra wiadomość. Niedługo na rynku ukaże się analogowa wersja albumu "Czułe struny". Wyjątkowe, dwupłytowe wydanie będzie miało swoją premierę 4 grudnia. Winyl dostępny jest już w przedsprzedaży na empik.com