"Zmarły był naszym przyjacielem i mistrzem. Byłzałożycielem Polskiego Teatru Tańca - wybitnym tancerzem choreografem, pedagogiem i reformatorem baletu. Jego balet był
dziełem prekursorskim, nasyconym wybitnym talentem, mistrzowską intuicją i kreatorską wizją - wytyczającą drogi artystycznych poszukiwań dla wielu następnych pokoleń." - napisała w oficjalnym komunikacie dyrekcja Polskiego Teatru Tańca.
Konrad Drzewiecki urodził się w 1926 roku w Poznaniu. Był tancerzem Teatru Wielkiego w Poznaniu (1947-48), Zespołu Pieśni i Tańca Domu Wojska Polskiego w Warszawie (1948- 49), Opery im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu (1949-56, 1963-73).
Był dyrektorem Szkoły Baletowej w Poznaniu (1971-80) i Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego (1973- 87).
Jako solista święcił triumfy między innymi w balecie Opery Poznańskiej, Ballet de Paris czy Balecie Ludmily Czeriny. Swoje prace choreograficzne realizował także poza Polską, między innymi: w Amsterdamie, Hawanie, Berlinie, Malmoe, Pradze.
Drzewiecki był laureatem wielu nagród między innymi I nagrody w dziedzinie tańca solowego na Międzynarodowym Konkursie Tańca w Vercelli czy nagrody "Terpsychora", przyznawaną przez ZASP za całokształt pracy artystycznej.
W związku ze śmiercią Drzewieckiego sobotni koncert wieńczący trwające od 18 sierpnia XIV Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego poświęcony zostanie pamięci wybitnego artysty.
W warsztatach wzięło udział ok. 1500 uczestników. 60 pedagogów z całego świata , którzy prowadzili zajęcia z 48 różnych technik tanecznych. Obok tancerzy z Polskiego Teatru Tańca naukę prowadzili uznani pedagodzy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Hondurasu, Kolumbii, Węgier i Brazylii.