Studio Paramount miało poprosić twórców filmu "Rocketman" o wycięcie jednej ze scen, w której Taron Egerton, grający Eltona Johna, i Richard Madden, jako jego przyjaciel, widoczni są razem nago. Scena miała ponoć zostać okrojona, aby film mógł otrzymać kategorię wiekową PG-13. Jednak reżyser Dexter Fletcher zapewnił, że planowana scena ostatecznie znajdzie się w filmie. Zachęcał do tego realizatorów sam Elton John: "Opowiedzcie to wszystko. Idźcie tak głęboko w kategorię R, jak będzie trzeba". Film z kategorią R przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych.
W 1976 roku Elton John ogłosił publicznie, że jest biseksualistą, później określił się jako gej. Korzystając ze zmian w brytyjskim prawie zawarł związek małżeński ze swoim partnerem. Para wychowuje syna, którego urodziła surogatka.
"Rocketman" opowiada o czasach, gdy Elton John kształcił się w Royal Academy of Music, gdzie zaczął współpracę z Berniem Taupinem, który napisał słowa do takich hitów wokalisty jak właśnie tytułowy "Rocket Man" czy "Crocodile Rock".
Brytyjski piosenkarz i pianista zawita do Polski w ramach pożegnalnej trasy "Farewell Yellow Brick Road". Tournee rozpoczęło się we wrześniu 2018 roku w Stanach Zjednoczonych i ma się zakończyć na wyspach Oceanii w 2021 roku. "Czas zjechać z drogi, żebym mógł w pełni żyć następnym rozdziałem mojego życia" - zapowiedział muzyk w oświadczeniu.
Ostatnia wizyta Eltona Johna w Polsce miała miejsce w Operze Leśnej w Sopocie w 2017 roku.
Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych i 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy.
Elton John jest także autorem muzyki do największych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".
1 stycznia 1998 roku królowa Elżbieta II nadała Johnowi szlachectwo za promocję kultury brytyjskiej w świecie. (PAP Life)