James Jean, który jest twórcą okładek do "Baśni", dostał nagrodę dla najlepszego rysownika okładek. Za "najlepszą serię komiksową ciągłą" zaś uznano po raz drugi z kolei "All-Star Superman" Granta Morrisona i Franka Quiteley'ego. Cykl jest współczesną interpretacją mitu Człowieka z Stali.
Nagrodę dla najlepszej publikacji młodzieżowej otrzymała komiksowa wersja "Koraliny" Neila Gaimana, która niedawno została przeniesiona na ekrany kin w postaci trójwymiarowej animacji. Proza Gaimana została przeniesiona do komiksu przez rysownika P. Craiga Russella, wielokrotnie nagradzanego artystę, który znany jest w Polsce dzięki "Pierścieniowi Nibelunga", komiksowej wariacji oper Wagnerowskich. Komiksową "Koralinę" w polskiej wersji językowej wydało wydawnictwo Egmont w ramach serii "Obrazy Grozy".
Tytuł "Najlepszej antologii" przypadł "Comic Book Tattoo", będącej komiksowymi interpretacjami piosenek i muzyki wokalistki Tori Amos. Za najlepszą nową serię uznano "Invincible Iron Man" Matta Fractiona i Salvadora Larroci z wydawnictwa Marvel Comics, wydaną w związku z wielkim sukcesem filmu "Iron Man" z Robertem Downey Jr. w roli Tony'ego Starka.
Strona internetowa Comic Book Resources (www.comicbookresources.com) dostała nagrodę dla "Najlepszego periodyku związanego z komiksem". "Najlepsze amerykańskie wydanie zagranicznego materiału" przyznano natomiast "The Last Musketeer" Jasona, który jest w planach wydawniczych polskiego wydawnictwa komiksowego Taurus Media.
Nagrody Eisnera są prestiżowym wyróżnieniem w przemyśle komiksowym. Will Eisner, ich patron, wymyślił gatunek komiksowy "graphic novel", w skład którego wchodzą historie obyczajowe poruszające tematy przeznaczone dla dojrzałego odbiorcy.
Rozdanie nagród obyło się w miniony piątek w San Diego.
Komiksy Eisnera doczekały się niedawno polskiego przekładu dzięki wydawnictwu Egmont. W ramach serii "Mistrzowie Komiksu" można nabyć w księgarniach jego "Umowę z Bogiem" oraz "Nowy Jork: Życie w wielkim mieście".