"Poszukiwany sublokator do zamieszkania w przestronnym przedwojennym budynku. Wymagane cechy: odważny, ciekawy świata, lubiący ludzi. Koszt miesięcznego pobytu: zero. Posiłki zapewnione. Bonus - 10 tysięcy dolarów. Atrakcje: możliwość spędzenia nocy w kopalni węgla lub łodzi podwodnej. Niedogodności: okazjonalne tornada i wyładowania atmosferyczne, duże grupy ludzi kręcące się po budynku w ciągu dnia" - czytamy w ogłoszeniu chicagowskiego muzeum.
Wybrana osoba przez 30 dni, jesienią tego roku, będzie mieszkańcem placówki. Nie będzie żadnych szklanych klatek - uczestnik eksperymentu będzie mógł spędzać czas w dowolnym zakątku budynku. Do jego obowiązków będzie należało opisywanie wrażeń na specjalnym blogu i w serwisach społecznościowych w internecie.
Na zakończenie eksperymentu mieszkaniec muzeum otrzyma czek na 10 tys. dol. Chętni aplikacje mogą składać do 11 sierpnia.
Muzeum Nauki i Techniki w Chicago to jedna z największych tego typu placówek na świecie. W ciągu 75 lat istnienia odwiedziło je ponad 175 milionów osób.