W nowym sezonie teatr wystawi pięć premierowych przedstawień.
Jak poinformowała Patrycja Kruczkowska z działu promocji teatru, "Pamiętajcie o ogrodach" - to przedstawienie oparte na tekstach Jonasza Kofty w reżyserii Julii Wernio. W spektaklu wystawianym w ramach sceny kabaretowej występują m.in. Masza Bogucka, Justyna Kołodziej, Magda Zając i Janusz German.
21 października na deskach Powszechnego odbędzie się premiera
"Napisu" Geralda Sibleyrasa w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.
Sztuka opowiada historię mężczyzny, który wprowadziwszy się z żoną do ekskluzywnej kamienicy znajduje w windzie napis - dotyczącą siebie inwektywę. Postanawia przeprowadzić wśród sąsiadów śledztwo mające doprowadzić go do autora obelgi. Jednocześnie nie godzi się na usunięcie napisu z windy. Punktem kulminacyjnym sztuki jest wydane przez nowych lokatorów dla wszystkich sąsiadów przyjęcie, odsłaniające charaktery i relacje łączące bohaterów.
Prapremiera "Napisu" odbyła się w 2004 r. w Paryżu. W łódzkim przedstawieniu wystąpią m.in. Ewa Andruszkiewicz-Guzińska, Beata
Ziejka, Barbara Szcześniaki i Mirosław Henke.
Teatr pokaże też nową farsę "Kolejny do puli" Raya Cooneya w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, a na przełomie marca i kwietnia "Imieniny" Marka Modzelewskiego w reżyserii Marcina Sławińskiego.
Na czerwiec przyszłego roku zaplanowano współprodukowaną z Teatrem Polonia Krystyny Jandy premierę interaktywnej bajki "Zdumiewający dom pana A, czyli skradzione dźwięki" Alana Ayckborna.
Na początku przyszłego roku na deskach Powszechnego odbędzie się kolejna, 13. już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
W nowym sezonie teatr będzie ponownie prezentował spektakle dla osób niewidzących i słabo widzących - tegoroczny cykl Teatru Czytanego rozpocznie 25 października premiera "Weekendu na farmie" Marca Camolettiego w reżyserii Ewy Pilawskiej.
Teatr będzie kontynuował także prowadzone od lat akcje, m.in. "Dzień Dziecka przy ulicy Legionów" - adresowany do dzieci z rodzin pozostających w trudnej sytuacji społecznej - czy "spektakle za złotówkę" dla bezrobotnych.
Sezon teatralny 2006/2007 zakończy minifestiwal będący przeglądem
najnowszych przedstawień, podczas którego rozstrzygnięty zostanie
plebiscyt publiczności na najlepszych aktorów i najlepszą premierę
sezonu. Minifestiwalowi towarzyszyć będą spotkania z twórcami.