Akcja thrillera rozgrywa się w 1997 r. we Wrocławiu. Młody lekarz psychiatra Konstanty Grot (w jego roli Szyc) obejmuje opiekę nad pacjentem Pawłem Płockim (Wolf), pogrążonym w stanie niemal katatonicznym. Okazuje się, że nie można określić tożsamości tego pacjenta, a teczka z dokumentacją medyczną mężczyzny jest prawie pusta.
Grot rozpoczyna terapię Płockiego. Poruszony, usiłuje dowiedzieć się czegoś o tajemniczym mężczyźnie. Dociera do lekarza, który przyjmował Płockiego do szpitala dwadzieścia lat wcześniej. Psychiatra ten unika odpowiedzi na zadawane pytania, jednak "przyciśnięty do muru", wyjawia wreszcie budzące grozę okoliczności, dotyczące zdarzeń sprzed 1980 r.
Feliks Falk zrealizował thriller "Enen" na podstawie własnego scenariusza, którzy stworzył we współpracy z Agnieszką Holland. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak. W obsadzie, obok Szyca i Wolfa, znaleźli się m.in. Magdalena Walach, Krzysztof Stroiński, Marian Opania i Ewa Ziętek.
Punktem wyjścia dla Falka przy realizacji tego filmu była prawdziwa historia. "Ktoś mi powiedział, że czytał we wrocławskiej prasie historię ewakuacji jednego z tamtejszych szpitali, po której okazało się, że jakiś pacjent nie ma żadnych dokumentów. Nie wiem, jak się potoczyły losy tamtego człowieka, ale to była pewna inspiracja. Na kanwie tamtej historii opowiedziałem własną" - wyjaśnił reżyser.
W filmie "Enen" Falk pokazuje m.in. wybory moralne, jakich musieli dokonywać ludzie przed 1980 rokiem.
Dystrybutor thrillera zwraca uwagę, że w wielu miejscach - pośrednio i wprost - reżyser odwołuje się do słynnego "Lotu nad kukułczym gniazdem" oraz czołowych postaci tego filmu, McMurphy'ego i - zwłaszcza - Wodza Bromdena. "Tak jak w powieści Kena Keseya i filmie Milosza Formana, kluczowym elementem fabuły są relacje między bohaterami" - informuje Monolith Plus.
Feliks Falk ma w reżyserskim dorobku m.in. filmy "Wodzirej" (1977) i "Komornik" (2005).