ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Urszula Urzędowska

Rozpoczyna się Pora Prozy

Jesienna edycja festiwalu Instytutu Książki czyli Pora Prozy to ponad 50 spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, wystaw, które od poniedziałku do końca października odbywać się będą w miastach całej Polski. Tym razem gośćmi festiwalu będą pisarze z Izraela.


Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dziesięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Białymstoku, Gdańsku, Kędzierzynie-Koźlu, Bielsko-Białej i Katowicach. Każde z tych miast ma swój własny program spotkań i festiwalowych imprez.


Co roku na Porę Prozy zapraszani są pisarze z innego kraju, w tym roku są to literaci z Izraela: popularny w Polsce pisarz młodego pokolenia Etgar Keret, autor tomów opowiadań "Osiem procent z niczego" i "Rury", oraz Judith Katzir, debiutująca właśnie w Polsce powieścią "Matisse ma słońce w brzuchu". Będzie się też można spotkać z Aloną Frankel (autorką powieści "Dziewczynka") oraz Yossim Avnim, który dał się poznać w Polsce powieścią "Ciotka Farhuma nie była dziwką".

W programie festiwalu znajdą się prezentacje nowości wydawniczych i spotkania z ich autorami. O swoich nowo opublikowanych książkach mówić będą Dawid Bieńkowski, Ignacy Karpowicz, Włodzimierz Kowalewski, Roma Ligocka, Jerzy Pilch, Eustachy Rylski, Olga Tokarczuk, Michał Witkowski. Po raz pierwszy w ramach Pory Prozy z czytelnikami spotkają się pisarze, którzy w tym roku wydali swoją pierwszą książkę - wystąpią Paulina Grych, Ewa Madeyska, Paulina Bukowska, Piotr Śliwiński i Adam Pluszka.

Wydawnictwo Korporacja Ha!art przygotowało Festiwal Literatury Politycznej. Będzie on okazją do wysłuchania debat z udziałem Kingi Dunin, Darka Foksa, Jarosława Lipszyca, Cezarego Michalskiego, Mariusza Sieniewicza, Sławomira Sierakowskiego, Andrzeja Sosnowskiego, Bronisława Wildsteina i Rafała Ziemkiewicza.

Festiwal Pora Prozy to jedna z czterech odsłon całorocznego Festiwalu 4 Pory Książki, odbywającego się pod auspicjami
Instytutu Książki z Krakowa. Dokładny program festiwalu dostępny jest na stronie Instytutu.
Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic