ON AIR
od 17:00 Café Classic zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Show Makers European Forum – tu spotkasz czołowych ekspertów branży rozrywkowej

Riggerzy, technicy estradowi, producenci - to często bohaterowie drugiego planu, bez których jednak, nie mógłby się odbyć żaden festiwal, czy spektakl. Z myślą o nich powstał Show Makers European Forum – jedyna na południu kraju impreza dla twórców i realizatorów widowisk, która odbędzie się już 15-16 lutego w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Organizatorem wydarzenia są Targi w Krakowie.

Show Makers European Forum – tu spotkasz czołowych ekspertów branży rozrywkowej

Dwudniowy program łączący wykłady, warsztaty, sesje Demo & Case Study oraz wystawę, przygotowany został w oparciu o potrzeby branży rozrywkowej, telewizyjnej i widowiskowej. W wydarzeniu udział wezmą m.in.: riggerzy, technicy sceniczni, dyrektorzy techniczni, architekci, inżynierowie, projektanci pokazów, scenografowie, realizatorzy nagłośnienia, oświetlenia i multimediów, specjaliści AV, producenci, kierownicy projektów i wycieczek, freelanserzy.

 

Mówcy i szkoleniowcy
Spotkania poprowadzą liderzy branży, światowej sławy specjaliści i praktycy, którzy na zaproszenie organizatorów Show Makers European Forum przyjadą do Krakowa, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Udział potwierdzili m.in.:

 

Umberto Bellodi - z Accademia Teatro alla Scala w Mediolanie związany od 2003 roku, obecnie koordynator działu Stagecraft oraz doradca Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli.

 

Randell Greenlee - od 2014 roku dyrektor ds. handlu i spraw międzynarodowych w VPLT, Niemieckim Stowarzyszeniu Technologii Rozrywkowej. Wcześniej pracował jako projektant scen i oświetlenia w profesjonalnych teatrach w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Chris Higgs - od 25 lat dostarcza usługi riggingu oraz latania do dramatów, opery, baletu, cyrku, teatru, imprez firmowych, telewizji oraz tras koncertowych.

Bill Spasis - prezes Sapsis Rigging, Inc. Jego praca na Broadwayu obejmuje oryginalne produkcje A Chorus Line i The Runner Stumbles. Artykuły i wykłady Billa na temat takielunku i bezpieczeństwa można znaleźć w wielu publikacjach na całym świecie. Bill jest przewodniczącym ekspertów tematycznych ETCP Arena i członkiem Rady ETCP. Zasiada w Komitecie ds. Standardów Technicznych ESTA i jest współprzewodniczącym akredytowanej przez ANSI grupy roboczej Rigging.

Nie mogło również zabraknąć specjalistów z Polski. Wśród rodzimych ekspertów spotkamy m.in.:

Dariusza Paradę – jegopasja do wspinaczki górskiej przerodziła się w trzydzieści lat doświadczenia w pracy związanej z riggingiem. Karierę zaczynał od prostych prac konserwacyjnych i malarskich na wysokich obiektach, a zdobyte umiejętności i znajomość zaawansowanego technologicznie sprzętu pozwoliły mu na realizację niezliczonych eventów takich jak koncerty plenerze, festiwale czy wydarzenia realizowane w obiektach halowych zarówno w Polsce, jak i Europie. Jako licencjonowany trener zajmuje się szkoleniami kontrolerów SOI/PPE, przeglądami i oceną przydatności sprzętu do prac na wysokości. Realizuje również zlecenia w branży efektów podwieszeń w sektorze teatralno-rozrywkowym.

 

Adolfa Weltscheka - reżysera i inscenizatora spektakli teatralnych i widowisk plenerowych, autora sztuk teatralnych i współautora scenariuszy filmowych, dyplomowanego aktora. Jako reżyser zrealizował ponad 50 przedstawień teatralnych, które prezentowane były na festiwalach międzynarodowych m.in. we: Francji, Brazylii, Costa Rice, Norwegii, Rumunii, Niemczech. Od 1991 związany jest z Teatrem Groteska w Krakowie, od 1998 roku jako Dyrektor Naczelny i Artystyczny. Jest autorem pomysłu, scenarzystą i reżyserem 21. edycji Wielkiej Parady Smoków – kultowego multimedialnego widowiska plenerowego u podnóża Wawelu na Wiśle w Krakowie, które co roku ogląda ok. 50 tys. widzów.

 

Grzegorza Zatorskiego - od blisko dwudziestu lat zajmującego się technologią sceniczną i bezpieczeństwem na scenie. Fizyka, specjalistę ds. BHP, inspektora ochrony przeciwpożarowej. W ramach własnej działalności realizuje projekty budowy i modernizacji obiektów szeroko rozumianej kultury. Prowadzi szkolenia z zakresu bezpiecznej pracy na scenie, takielunku, kratownicowości oraz kursy przygotowujące do egzaminów UDT. 

 

Wykłady
Podczas wykładów przeważać będą tematy dotyczące – bezpieczeństwa, rynku pracy i najnowszych zmian norm europejskich w dziedzinie technologii rozrywkowych. Podczas spotkań z ekspertami, uczestnicy poznają m.in. metody pozwalające na przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej na wysokości, dowiedzą się, jak projektować konstrukcje i bezpiecznie użytkować sceny zewnętrzne, zdobędą wiedzę w jaki sposób zabezpieczyć pracowników na wypadek kryzysów w branży oraz poznają cele „Zielonego Ładu” i przyjrzą się wyzwaniom stojącym przed przemysłem występów na żywo i wydarzeń – zwłaszcza w zakresie wytwarzania produktów i rozwoju zrównoważonych formatów wydarzeń.

 

Demo & Case Study

Nie ma lepszej drogi na poznanie rozwiązań problemów, niż wysłuchanie tych, którzy już się z nimi zmierzyli i dzielą się skutecznymi radami. Dlatego podczas Show Makers European Forum nie mogło zabraknąć prezentacji case study. Słuchacze dowiedzą się m.in. jak planować, projektować, zatwierdzać, dobierać ekipy, tak aby wymagania stawiane systemom dachów scenicznych, stały się realne. Omówią tematy związane z riggingiem w przestrzeniach nietradycyjnych i wrażliwych historycznie oraz poznają strategie radzenia sobie z kryzysem energetycznym.

 

Warsztaty

Oprócz wykładów  i sesji odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy pracując w grupach, będą mieli możliwość omówienia wybranych problemów techniki scenicznej bezpośrednio z prowadzącymi. Część praktyczna poświęcona będzie m.in. organizacji riggingu, fizyce podwieszeń oraz omówieniu wyzwań technicznych i organizacyjnych przy produkcji i realizacji Wielkiej Parady Smoków rozgrywanej w powietrzu i na rzece.

Forum będzie idealną przestrzenią do zdobycia wiedzy, podzielenia się doświadczeniem, dopracowania umiejętności, pozyskania praktycznych wskazówek, ale i nawiązania kontaktów. Uczestnicy poznają najlepsze praktyki, przepisy i standardy, a także przetestują najnowsze rozwiązania. Przed nami dwa inspirujące dni w towarzystwie profesjonalistów, których wiedza sprawi, że codzienna praca stanie się łatwiejsza, przyjemniejsza i przede wszystkim bezpieczniejsza.

Forum towarzyszyć będzie wystawa producentów, dystrybutorów nowoczesnych produktów, dostawców usług oraz rozwiązań oprogramowania dla sektora techniki scenicznej.

Językiem konferencji jest język angielski, ale zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne na język polski.

Program wykładów: https://smef.com.pl/pl/program/program/wyklady
Szczegóły udziału: https://smef.com.pl/pl/udzial-i-planowanie/badz-naszym-uczestnikiem
Pozostałe informacje: https://smef.com.pl/

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic