Od poniedziałku, 26 marca startuje rejestracja uczestników, która potrwa dwa tygodnie, do 8 kwietnia. Formularz rejestracyjny i regulamin znajduje się na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando. Zanim przystąpimy do rejestracji, uważnie przeczytajmy regulamin sprawdzianu.
Sam ortograficzny sprawdzian odbędzie się 22 kwietnia, w godz. 12-16, w Pałacu Kultury i Nauki, w sali Starzyńskiego.
2018 jest rokiem szczególnych rocznic, więc z tego powodu w tekście drugiego Dyktanda Warszawskiego znajdą się wątki związane m.in. ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia uzyskania praw wyborczych kobiet. Oczywiście nie zabraknie również odniesień do miejsca pisania ortograficznego testu, czyli Warszawy. Wszystkie te wątki wykorzystają i nasączą ortograficznymi przeszkodami prof. Jerzy Bralczyk i prof. Andrzej Markowski.
Dyktando Warszawskie będzie również transmitowane on-line. Zatem dołączyć do niego, dla własnej satysfakcji, będzie mógł każdy i zmierzyć się z tekstem konkursowym. O tytuł Warszawskiego Mistrza Ortografii, zgodnie z regulaminem, nie mogą walczyć absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra. Innym niezbędnym wymogiem jest ukończenie 16. roku życia. Cały regulamin dostępny jest na stronie konkursu. (PAP Life)