Jego nieprzeciętny talent, wyjątkowa osobowość i młodzieńcza witalność przyciągają do sal koncertowych i sklepów muzycznych także rzesze młodych ludzi, co nie zawsze jest proste w przypadku artystów z kręgu muzyki klasycznej.
Lang Lang nie boi się nowych wyzwań, oprócz znakomitych nagrań dzieł klasycznych (za nagranie koncertów Beethovena nominowany był do nagrody Grammy, a wszystkie jego albumu zyskały w Chinach status platynowych), wprowadza do swego repertuaru utwory nieco lżejsze, i chętnie bierze udział w nagraniach muzyki filmowej.
Album „The Magic of Lang Lang” to najlepsza wizytówka pianisty – w jego „magicznym” wykonaniu znajdziemy tu najpiękniejsze części z uwielbianych koncertów Czajkowskiego i Rachmaninowa, popularne utwory Chopina, Liszta i Haydna, jak również fragment mało znanego, a godnego uwagi koncertu opartego na tradycyjnej muzyce chińskiej Yellow River Piano Concerto, którym Lang Lang przybliża słuchaczom muzykę swego kraju. Dodatkowo na płycie pojawia się zjawiskowy duet z Andreą Bocellim „Io Ci Saro”.
Obowiązkowa pozycja dla wszystkich obecnych i przyszłych wielbicieli nieprzeciętnego talentu młodego pianisty!
Uwaga! Album dostępny w Polskiej Cenie!
Tracklista albumu:
1. Franz Liszt - Hungarian Rhapsody No. 2 in C sharp minor, Arr. Vladimir Horowitz
2. Peter Ilyich Tchaikovsky - Piano Concerto No.1 in B flat minor, Op. 23 - 3. Allegro con fuoco
3. Lu Wencheng - Autumn Moon on a Calm Lake
4. Robert Schumann - Kinderszenen, Op.15 - 7. Träumerei
5. Frederic Chopin - Nocturne No. 8 in D flat, Op. 27 No.2
6. Wolfang Amadeus Mozart - Piano Sonata No.10 in C major, K.330 - 1. Allegro moderato
7. Franz Liszt - Liebestraum No. 3 in A flat, S. 541 No.3
8. Sergei Rachmaninow - Piano Concerto No.2 in C minor, Op.18 - 2. Adagio sostenuto
9. Frederic Chopin - Piano Sonata No. 3 in B minor, Op. 58 - 4. Finale (Presto non tanto)
10. Joseph Haydn - Piano Sonata in C, H.XVI No. 50 - 3. Allegro molto
11. Yellow River Piano Concerto – 1. Prelude: The song of the Yellow River Boatmen
12. Sergei Rachmaninow - Rhapsody on a Theme by Paganini, Op. 43 - Variation 18
13. Io Ci Saro – featuring Andrea Bocelli