Już w czasie w epidemii przygotowaliśmy wirtualne zwiedzanie wystaw: „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pisarro i im współcześni” oraz "Mistrz Ilustracji: Janusz Grabiański”. W każdej chwili możecie też wrócić w internecie na wystawę „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”.
W sieci kontynuowane są zajęcia w zamkowych pracowniach dla zapisanych uczestników. Udostępniamy i polecamy filmy na fb festiwalu OFF CINEMA. W maju planujemy kolejną odsłonę Klubu Krótkiego Kina on-line, który cieszył się dużym zainteresowaniem w kwietniu.
W maju wystartuje blog Centrum Praktyk Edukacyjnych – przestrzeń do prezentacji działań społecznych i edukacyjnych, dla których wspólnym mianownikiem jest kultura. Chcemy:
- pokazywać przedsięwzięcia, w których społeczności odgrywają pierwszoplanową rolę,
- mówić o działaniach nastawionych na wzrost empatii i szacunku dla różnorodności,
- pokazywać co mogą dawać badania sektora kultury,
- rozmawiać z ludźmi, którzy sprawiają, że kultura jest użyteczna społecznie.
Dzięki wsparciu z programu Bardzo Młoda Kultura uruchamiamy Telefoniczny Poradnik –
telefoniczne dyżury ekspertek i ekspertów, oferujących konsultacje dla nauczycieli, edukatorów, animatorów i aktywistów, którzy potrzebują porady, m.in. jak radzić sobie ze stresem w czasie pandemii, jak pracować i wesprzeć uczniów w nauce zdalnej oraz sytuacji niepewności. (szczegóły: cpe.ckzamek.pl)
Zachęcamy, by śledzić profil fb CK ZAMEK, na którym będziemy zamieszczać rekomendacje i pomysły zamkowej ekipy na spędzanie czasu w czterech ścianach. Wystartowaliśmy także z akcją „Bilet Otwarty”. Już teraz można kupić bilet na seans w Kinie Pałacowym (12 zł) albo na pozostałe wydarzenia CK ZAMEK (20 zł) oraz otrzymać prezenty (wejściówka na zwiedzanie odnowionych wnętrz Zamku z przewodnikiem albo zestaw katalogów Galerii Fotografii pf) do wykorzystania po zakończeniu stanu epidemii i otwarciu drzwi do CK ZAMEK. Szczegóły: ckzamek.pl