Do piątku w Krakowie, Krośnie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu i Tarnowie odbywać się będą sesje naukowe, koncerty i dyskusje. Pierwsze warsztaty odbyły się już w poniedziałek w Nowym Sączu i Oświęcimiu.
We wtorek w krakowskiej Akademii Rolniczej mówiono o symbolu dobra, jakim jest chleb. "Największe autorytety tego świata
mówiły, że powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może ukroić kęs, nakarmić się, jeśli jest głodny" - mówił prof. Władysław Migdał z AR, przywołując słowa Matki Teresy z Kalkuty, że "człowiekowi głodnemu Bóg objawia się w chlebie".
Profesor opowiadał jak wiele różnych znaczeń ma chleb - najprostszy i najpopularniejszy pokarm, a zarazem symbol dobra,
pojednania, dostatku i symbol Boga.
Obliczom dobra poświęcona będzie dwudniowa konferencja naukowa na Uniwersytecie Ekonomicznym, która rozpocznie się w środę. Jej uczestnicy mówić będą m.in. o kwestiach etycznych, wychowaniu, polityce karnej, dobru w rodzinie i w gospodarce. Po południu na Uniwersytecie Ekonomicznym odbędzie się otwarte spotkanie z o. Janem Górą.
W piątek w Kolegiacie św. Anny odprawiona zostanie uroczysta msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Po mszy zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu na esej o dobru w myśli Karola Wojtyły i Jana Pawła II.
Dni Jana Pawła II zakończy koncert w Filharmonii Krakowskiej - "Msza C-dur" Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Capelli
Cracoviensis oraz Chóru i Orkiestry Akademii Muzycznej w Krakowie.
Koordynatorem tegorocznych Dni jest Uniwersytet Ekonomiczny, a patronat nad nimi objęli: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, minister kultury i dziedzictwa narodowego i prezydent Krakowa. Wstęp na koncerty i spotkania jest wolny. Tematem pierwszych Dni Jana Pawła II w 2006 r. była prawda, tematem przyszłorocznych dni ma być piękno.