Zdobywcy Grand Prix zostali wyłonieni podczas wieczornego koncertu w Filharmonii Krakowskiej spośród muzyków, którzy zajęli pierwsze miejsca w konkursie.
Gościem specjalnym wieczornego koncertu było trio akordeonowe Motion Trio w składzie Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn. Zespół zaprezentował publiczności repertuar, który w styczniu przyszłego roku zagra w nowojorskiej Carnegie Hall. W 2000 r. podczas IV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej Motion Trio było laureatem Grand Prix.
W konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej uczestniczyć mogli tylko muzycy, którzy nie ukończyli 30 lat. Podczas
przesłuchań prezentowali dwa utwory współczesne, w tym jeden autorstwa polskiego kompozytora. Muzyków oceniało jury pod przewodnictwem Jana Pilcha, w którym zasiadali: Hanna Kulenty, Geoffrey Douglas Madge, Paul Patterson i Tadeusz Wielecki.
Podczas sobotniej konferencji prasowej, na której ogłoszono listę nagrodzonych, jurorzy podkreślili "niespotykanie wysoki"
poziom rywalizacji młodych muzyków. "Odzwierciedleniem tego wysokiego poziomu jest tak wiele wyróżnień, zwłaszcza w kategorii solistów, gdzie naprawdę było nam bardzo trudno ustalić zwycięzcę" - mówił przewodniczący jury Jan Pilch.
Hanna Kulenty mówiła, że jurorzy byli zgodni w werdykcie, choć wybór laureatów był bardzo trudny, a wykonania muzyki
współczesnej jej zdaniem "porażające". W opinii dyrektora "Warszawskiej Jesieni" Tadeusza Wieleckiego, godny podkreślenia
jest wybór przez wykonawców ciekawych utworów z repertuaru współczesnego, które wymagają opanowania nowego języka i nowych technik instrumentalnych.
W kategorii solistów pierwsze miejsce zdobył Bartosz Koziak (Polska); drugie ex equo Stanisław Bromboszcz (Polska) i
Paul Huebner (Niemcy), a trzecie ex quo Anna Stegmann (Niemcy) i Chin-Cheng Lin (Tajwan). Specjalne wyróżnienia jury przyznało dla Ayako Kitanaki z Japonii i Bruno Philippa z Chorwacji.
Najlepszym duetem okazali się Piano Duo Lp czyli Sonja Loncar i Andrija Pavlovic z Serbii, drugie miejsce w tej kategorii
zajęli DUo irRUPTion z Francji - Remi Durupt i Laurent Durupt. Trzeciej nagrody nie przyznano. Wyróżnienie przypadło belgijsko-
polskiemu duetowi: Frauke Deschacht i Annie Mutkowskiej.
Wśród trio pierwszą nagrodę zdobyli Berolina Trio czyli Eriko Makimura (Japonia), Katarzyna Górska (Polska) i Krzysztof
Polonek (Niemcy), drugiej nagrody nie przyznano; trzecia trafi do Conash Trio w składzie Kazuko Tsuji (Japonia), Michał Poniżnik (Polska) i Michał Dąbek (Polska).
W kategorii kwartetów najlepszy okazał się Sonic.art Quartet z Nieniec czyli Ruth Velten, Alexander Doroshkevich,
Martin Possega i Annegret Schmiedl. Drugiej nagrody nie przyznano. Trzecie miejsce zajął Vistula Quartet z Polski: Zofia Konieczna, Oriana Bogdanowicz, Maria Dutka i Piotr Głuszyński.
Nagrodę im. Marka Stachowskiego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego zdobył Paul Huebner z Niemiec za
utwór Hanny Kulety. Za najlepsze wykonanie utworu kompozytora holenderskiego nagrodzono Piano Duo Lp. z Serbii.
Nagroda "Bravissimo!" Instytutu Polskiego w Sztokholmie dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty trafi w ręce
pianistki Natali Koziarz.
Wyróżnienia w postaci warsztatów muzycznych otrzymali soliści Eneasz Kubit oraz Grzegorz Palus.
Do tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej z ponad 60 zgłoszeń zakwalifikowano
38 wykonawców z Polski, Niemiec, Francji, Tajwanu, Korei Południowej, Japonii, Chorwacji, Belgii i Armenii. Swoje
umiejętności zaprezentowało jurorom 33 wykonawców.
Pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej, który odbywa się od 1997 r., jest Stowarzyszenie Instytut Sztuki. Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym konkursu.